Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dagnija un Roberts Rūši
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.09.2017
Roberts un Dagnija Rūši (Foto no personīgā arhīva)
Roberts un Dagnija Rūši (Foto no personīgā arhīva)

Dagnija, dzimusi Āboliņa, un Roberts Rūsis ir vēlējušies atbalstīt žēlsirdīgo māsu studijas Latvijā.

Dagnija Rūse ieguva žēlsirdīgās māsas diplomu, beidzot ASV Saginavas Mičiganas St. Mary māsas skolu 1957. gadā.  Viņa vēlāk ieguva bakalaura diplomu Džersijas pilsētas valsts koledžā un maģistra diplomu Setonhollas Universitātē, Ņūdžersijā. Neskatoties uz to, ka ģimenē auga divi bērni, viņa ieņēma atbildīgus amatus General Motors un Ford auto fabrikās, slimnīcu ātrās palīdzības nodaļās un strādāja kā skolas māsiņa.  

Roberts Rūsis 1961. gadā ieguva jurista diplomu Džordža Vašingtonas universitātē.  Visus gadus viņš strādāja apdrošināšanas laukā kā jurists un administrators. Ejot pensijā 1999. gadā, viņš bija kļuvis par "Chubb" apdrošināšanas sabiedrības Juridiskās daļas vadītāju un bija viens no izpilddirektoriem.   

Dagnija uzskata, ka māsiņas svarīgākais pienākums ir gādāt par pacientu. Nedrīkst būt par grūtu "apgriezt spilvenu uz otro pusi", lai pacientam būtu laba gulēšana. Žēlsirdīgās māsas ir veselības sistēmas neatsverama  daļa.  Ja nav pietiekošs māsiņu skaits, kas gādā par sabiedrības vajadzībām, tad visi iedzīvotāji ciešs no tā. Tā bija mūsu motivācija izveidot stipendiju fondu, lai veicinātu māszinību studijas Latvijā."

 

2017. gadā nodrošina Rūšu ģimenes stipendiju LU Medicīnas fakultātes Māszinību studentiem.

Paldies par atbalstu!