Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU Lielās aulas ērģeļu restaurācijas darbu komanda
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.01.2015

Latvijas Universitātes Lielās aulas ērģeļu restaurātoru komanda 2013.-2014.gadā:

Tālivaldis Deksnis
– LU ērģeļu koncertmeistars, vada LU Lielās aulas ērģeļu restaurācijas darbus. Vadījis vairāku ērģeļu uzstādīšanas darbus (Rīgas Sv. Jāņa, Jelgavas Sv. Annas, Saulkrastu, Dubultu baznīcās u. c.), darbojas kā ērģeļu restaurators un ērģeļbūves eksperts.

Arnolds Dimants
Siguldas mūzikas skolas pedagogs, klavierspēles maģistrs, mācījies arī ērģeles, viens no pieprasītākajiem ērģelnieku asistentiem Rīgas Doma koncertos (asistents ir ērģelnieka palīgs, kurš ne tikai pāršķir notis, bet pārslēdz ērģelnieka izvēlētos un notīs norādītos reģistrus un citas palīgierīces), ērģeļu meistars un restaurators ar lielu stāžu.

Aivars Vīksna
– ērģelnieks ar Mūzikas akadēmijas bakalaura diplomu, ilgāku laiku darbojies kā ērģeļu restaurators.

Pēteris Bērziņš
– studē ērģeļspēli Lutera akadēmijā, labi pārzina elektriskās un elektroniskās lietas.

Māris Bietags
– Mūzikas akadēmijas bakalauru pēdējā kursa ērģeļspēles students.

Pēteris Kaptāns
– liels ērģeļmūzikas un ērģeļu fans, 2. grupas invalīds, ir ļoti iepriecināts, ka var veikt vienkāršākos restaurācijas darbus un apgūt šo amatu. Uzticētos darbus izpilda ar lielu rūpību un pedantismu.

Roberts Hansons
kopā ar T.Deksni izstrādāja LU ērģeļu restaurācijas vadlīnijas. Ērģelnieks, kurš ļoti labi pārzina ērģeļu tehniskās un restaurācijas lietas.

LU ērģeļu elektriskās traktūras mehānisko elektrisko kontaktu vietā tiek iestrādātas nelielas elektroniskas shēmas, kuras uzkonstruēja un izgatavoja Kārlis Grundšteins, savulaik Rīgas Mūzikas instrumentu fabrikā ražoto pirmo elektrisko ērģeļu autors.

Dažas trūkstošās LU ērģeļu stabules (nedaudz virs 10 gab.) izgatavoja ērģeļmeistars Alvis Melnbārdis, kā arī Ugāles ērģeļbūves darbnīcas vadītājs Jānis Kalniņš.