Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes Botāniskā dārza atjaunošana 2016. gadā
Pēdējās izmaiņas veiktas:
04.07.2016

Nodibinājums "Borisa un Ināras Teterevu fonds" turpina ciešu sadarbību ar Latvijas Universitātes Botānisko dārzu un 2015. gada aprīlī lemj par atbalsta sniegšanu dārza dendrārija revitalizācijai.

Dendrārija teritorija ir vienīgā vieta LU Botāniskajā dārzā ar ieplaku un paugurainu reljefu, kas piešķir papildus pievilcību un dod iespēju labāk redzēt tajā izvietotos eksponātus. Šajā parka daļā jau tagad ir daudz vērtīgu augu, tomēr kolekcija projekta ietvaros vēl tiks papildināta.

Ar "Borisa un Ināras Teterevu fonda" atbalstu turpinās Botāniskā dārza žoga rekonstrukcija. 2015. gadā tika atjaunoti vēl 510 metri dārza žoga.

Kopējā atbalsta summa, ko Teterevu fonds piešķīra projektam 2016. gadā ir 150 250 EUR.

 

Borisa un Ināras Teterevu fonds LU Botānisko dārza attīstībai sniedz atbalstu kopš 2013. gada. Sadarbības ietvaros līdz šim ir atjaunota dārza centrālā daļa, kā arī daļa rododendru, ziemciešu un paparžu stādījumu. Tāpat, pateicoties fonda atbalstam, ir izveidota Latvijas savvaļas augu kolekcija un alpinārijs, sakārtota daļas lietus ūdeņu noteces, kas pēdējo reizi ticis veikts pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Vienlaikus daļa savu laiku nokalpojušo asfalta celiņu ir nomainīti pret bruģa un vēsturisko grantēto segumu, ir iztīrīts dīķis centrālajā daļā, ap to izvietoti soliņi un koka laipas.

2014. gada septembrī Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotās programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros dārza teritorijā atklāts pirmais pilsētvides mākslas objekts - mākslinieku Brigitas Zelčas-Aispures un Sanda Aispura darbs “Klusā daba”.

Paldies par atbalstu!