Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU Fonda stipendiāts Artis Straupenieks ziedo līdzekļus JF studentu komandas dalībai starptautiskā tiesu izspēlē

19.04.2013

LU Fonda stipendiāts Artis Straupenieks ziedo līdzekļus LU Juridiskās fakultātes studentu komandas dalībai „Ārvalstu tiešo investīciju starptautiskās arbitrāžas tiesu izspēlē” 2013.gada oktobrī Frankfurtē, Vācijā.

Latvijas Universitātes Juridiskās fakultāte un tās studenti ik gadu piedalās vairākās starptautiskās tiesību studentu sacensībās — tiesu izspēlēs. Tomēr, tā kā šo izspēļu ir daudz un dalība tajās prasa ievērojamus līdzekļus — galvenokārt dalības maksu un izmaksas par aviobiļetēm un viesnīcu —, fakultāte par saviem līdzekļiem spēj nodrošināt dalību tikai dažās no šīm izspēlēm. Līdz ar to studentiem faktiski ir iespēja piedalīties tikai tajās izspēlēs, kurās fakultāte piedalās tradicionāli.

Taču laika gaitā pasaulē ir izveidotas arī vairākas citas aizraujošas un perspektīvas izspēles, turklāt tādās tiesību nozarēs, kuras apgūt Latvijā nav iespējams. Viena no šādām izspēlēm ir „Ārvalstu tiešo investīciju starptautiskās arbitrāžas tiesu izspēlē”. Šī izspēle apvieno divas tiesību nozares, par kurām Latvijā trūkst informācijas — starptautiskās investīciju tiesības un šķīrējtiesas process. Starptautiskās investīciju tiesības Latvijā pasniegtas netiek, savukārt kursi par strīdu risināšanu šķīrējtiesās nereti ir formāli, un tiem trūkst praktisku elementu. Neraugoties uz minēto, studenti šīs nozares vai vismaz to pamatus varētu apgūt, piedaloties minētajā izspēlē. 

Par stipendiātu Arti Straupenieku

Par izspēli