Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Raidījumā „Es un skola” stāstīs, kāpēc ir svarīgi uzslavēt bērnu
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
19.11.2013

Sestdien, 23. novembrī, plkst. 12.15 būs skatāms raidījums „Es un skola” par skolas dzīvi, kurā eksperti skaidros, kāpēc ir svarīgi uzslavēt bērnu, bet pieredzē dalīsies gan vecāki, gan paši bērni, kas saņem atzinību no skolotājiem un no vecākiem.

Psihologi apliecina, ka uzslava kalpo par pareizā ceļa rādītāju un motivāciju pacensties kaut ko labu izdarīt vēlreiz. Savukārt tiem, kam uzslavu bērnībā pietrūcis, bieži trūkst pašapziņas. Tas traucē gan profesionālajā, gan personiskajā dzīvē. Raidījumā psiholoģes skaidros, kāpēc uzslavas motivē vairāk nekā aizrādījumi, bet bērni atklās, kā jūtas, kad skolotāji un vecāki viņus atzinīgi novērtē.

Par to, kā uzslavēt un iedrošināt bērnu, vienlaikus tomēr nepieļaujot sliktu uzvedību, stāstīs Latvijas Universitātes docente, projekta „Atbalsts” eksperte Dita Nīmante un Rīgas Teikas vidusskolas psiholoģes Ilze Reinfelde un Vineta Drāzniece.

Raidījumā Latvijas radio žurnālists, triju dēlu tētis Aidis Tomsons izrādīs savu skolu un atklās, kā ikdienā iedrošina savus bērnus.

Raidījuma tapšanas gaitai var sekot vietnē „Twitter” profilā @EsunSkola, kur raidījuma veidotāji atspoguļo spilgtākos mirkļus no raidījuma filmēšanas ikdienas.

Raidījums būs skatāms sestdien, 23. novembrī, plkst. 12.15 Latvijas Televīzijas 1. kanālā, bet atkārtojums būs skatāms 24. novembra rītā plkst. 7.30. Raidījums būs saistošs vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un visiem, kurus interesē skolas ikdiena un dažādu ar skolu un mācīšanos saistītu problēmjautājumu risināšana. Raidījums LTV1 ēterā būs skatāms katru nedēļu līdz decembra beigām.

Raidījums „Es un skola” ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitāte Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”.

Raidījuma „Es un skola” arhīva ieraksti pieejami projekta mājas lapā sadaļā „Galerija” (http://www.atbalsts.lu.lv/lv/galerija/raidijumu-cikls-es-un-skola).

 

Par projektu

Projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei” realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”.

Latvijas Universitāte īsteno projektu sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta sadarbības partneri ir augstākās izglītības iestādes: Liepājas Universitāte, Rēzeknes Augstskola, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Daugavpils Universitāte, Rīgas Pedagoģijas izglītības vadības akadēmija, Latvijas Kristīgā akadēmija; pašvaldības: Rīgas pilsētas pašvaldība, Iecavas novada pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība, Krāslavas novada pašvaldība, Preiļu novada pašvaldība, Rēzeknes pilsētas pašvaldība, Aglonas novada pašvaldība, Daugavpils pilsētas pašvaldība, Liepājas pilsētas pašvaldība, Skrundas novada pašvaldība, Saldus novada pašvaldība; nevalstiskās organizācijas: Biedrība Latvijas Vecāku apvienība „Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei”, Latvijas Sociālo pedagogu asociācija, Latvijas Skolu psihologu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO” , Latvijas bērnu psihiatru asociācija;  IZM Valsts izglītības satura centrs.

Projekta īstenošanas laiks no 2011. gada 3. janvāra līdz 2013. gada 31. decembrim.

Plašāka informācija par projekta aktualitātēm: www.atbalsts.lu.lv.