Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Raidījumā „Es un skola” 8. martā par meiteņu un puišu lomām un uzdevumu izpratni
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
03.03.2014

Sestdien, 8. martā, plkst. 14.45 Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums par skolas dzīvi vecākiem un skolotājiem „Es un skola”. Šoreiz tematiskā 8. marta raidījumā varēs uzzināt gan par meitenēm un to psiholoģiju, gan arī dažas lietas par puikām.

Raidījuma veidotāji atklāj, ka atbilstoši datumam 8. martā runās par meitenēm. Ja jau par meitenēm, tad sanāks arī par puikām, jo tas ir apmēram kā ar rokām, kājām, acīm, ausīm. Tas viss ir pa divi. Tāpat ar puišiem un meitenēm. Nav pretendēšanas uz sievišķības noslēpuma atrisināšanu vai viena un pareizā meiteņu audzināšanas modeļa atrašanu, bet gan uz šo jautājumu izzināšanu.

Raidījumā būs iespēja dzirdēt un redzēt, ko par mūsdienu sievišķību un vīrišķību saka populārā Latvijas modele Māra Kampernova; kāpēc vidusskolēni uzskata, ka meiteņu uzdevums ir gatavot ēst un uzkopt māju un kā vecākiem pasargāt meitas no anoreksijas draudiem?

Eksperta viedokļus un komentārus sniegs Latvijas Universitātes projekta „Atbalsts” eksperte Dr. Paed. Linda Daniela, psiholoģe Laura Liberte, Latvijas Universitātes Antropoloģijas nodaļas lektore Ilze Mileiko un, kā ierasts, arī skolotāji un paši skolēni.

Raidījuma tapšanas gaitai var sekot vietnē „Twitter” profilā @EsunSkola, kur raidījuma veidotāji atspoguļo spilgtākos mirkļus no raidījuma filmēšanas ikdienas.

Raidījums būs skatāms sestdien, 8. martā, plkst. 14.45 Latvijas Televīzijas 1. kanālā, bet atkārtojums būs skatāms 9. marta rītā plkst. 7.30. Raidījums būs saistošs vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un visiem, kurus interesē skolas ikdiena un dažādu ar skolu un mācīšanos saistītu problēmjautājumu risināšana. Raidījums LTV1 ēterā būs skatāms katru nedēļu līdz aprīļa beigām.

Raidījums „Es un skola” ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitāte Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Raidījuma „Es un skola” arhīva ieraksti pieejami projekta mājas lapā sadaļā „Galerijahttp://www.atbalsts.lu.lv/lv/galerija/raidijumu-cikls-es-un-skola