Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Raidījumā „Es un skola” 15. martā par skolas formām un iekšējo kārtību skolās mūsdienās
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
10.03.2014

Sestdien, 15. martā, plkst. 15.15 Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums par skolas dzīvi vecākiem un skolotājiem „Es un skola”. Šoreiz raidījumā būs iespēja uzzināt par jauniešu subkultūrām Latvijā, skolas formām un iekšējās kārtības noteikumiem skolās.

Raidījumā varēs uzzināt, kā iemācīt bērnus cienīt vienam otru un neapsmiet izskata dēļ. Varēs dzirdēt, ko domā modes dizainers Dāvids par skolas formām skolās, izvērtējot visus „par” un „pret”. Uz jautājumu, vai viegli būt citādam, atbildi meklēs modelis Jaroslavs Barišņikovs, kurš pagājušā gadā absolvēja vidusskolu.

Eksperta viedokļus un komentārus sniegs Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas docente Ilze Damberga, antropoloģe Rūta Muktupāvela, modes dizainers Dāvids, kā arī skolotāji, skolas psihologi un paši skolēni!

Raidījuma tapšanas gaitai var sekot vietnē „Twitter” profilā @EsunSkola, kur raidījuma veidotāji atspoguļo spilgtākos mirkļus no raidījuma filmēšanas ikdienas.

Raidījums būs skatāms sestdien, 15. martā, plkst. 15.15 Latvijas Televīzijas 1. kanālā, bet atkārtojums būs skatāms 16. marta rītā plkst. 7.30. Raidījums būs saistošs vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un visiem, kurus interesē skolas ikdiena un dažādu ar skolu un mācīšanos saistītu problēmjautājumu risināšana. Raidījums LTV1 ēterā būs skatāms katru nedēļu līdz aprīļa beigām.

Raidījums „Es un skola” ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitāte Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Raidījuma „Es un skola” arhīva ieraksti pieejami projekta mājas lapā sadaļā „Galerija”.

Par projektu „Atbalsts”

Projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei” realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”.

Latvijas Universitāte īsteno projektu sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta sadarbības partneri ir augstākās izglītības iestādes: Liepājas Universitāte, Rēzeknes Augstskola, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Daugavpils Universitāte, Rīgas Pedagoģijas izglītības vadības akadēmija, Latvijas Kristīgā akadēmija; pašvaldības: Rīgas pilsētas, Iecavas novada, Jelgavas novada, Valmieras pilsētas, Smiltenes novada, Garkalnes novada, Rēzeknes novada, Krāslavas novada, Preiļu novada, Rēzeknes pilsētas, Aglonas novada, Daugavpils pilsētas, Liepājas pilsētas, Skrundas novada un Saldus novada pašvaldības; nevalstiskās organizācijas: Biedrība Latvijas Vecāku apvienība „Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei”, Latvijas Sociālo pedagogu asociācija, Latvijas Skolu psihologu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO”, Latvijas bērnu psihiatru asociācija; IZM Valsts izglītības satura centrs.

Projekta īstenošanas laiks no 2011. gada 3. janvāra līdz 2014. gada 30. aprīlim. Plašāka informācija par projekta aktualitātēm: www.atbalsts.lu.lv.