Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Raidījumā „Es un skola” 29. martā stāstīs par speciālo izglītību un bērnu invaliditāti
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
24.03.2014

Sestdien, 29. martā, plkst. 15.15 Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums par skolas dzīvi vecākiem un skolotājiem „Es un skola”. Šoreiz raidījumā būs stāsti par to, kā dzīvo bērni ar invaliditāti, kur viņi mācās un kā veicināt šo bērnu integrāciju sabiedrībā.

Raidījumā būs ieskats speciālajās skolās un tajā, ko īsti nozīmē speciālā izglītība un vai vecākiem jāuztraucas, izdzirdot šo skolas nosaukumu. Raidījumā būs reportāžas no nedzirdīgo un neredzīgo skolām, tur iepazīstoties gan ar pedagogiem, gan psihologiem, gan pašiem skolēniem un viņu vecākiem.

Eksperta viedokļus un komentārus sniegs Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes eksperte Gunta Kraģe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihiatrijas klīnikas vadītāja ārste-psihiatre Laura Ķevere, ar pieredzi dalīsies Latvijas Jātnieku federācijas Paralimpiskās sekcijas sportists Oskars Lukauskis un viņa ģimene, un, kā ierasts, arī skolotāji, skolas psihologi un paši skolēni.

Raidījuma tapšanas gaitai var sekot vietnē „Twitter” profilā @EsunSkola, kur raidījuma veidotāji atspoguļo spilgtākos mirkļus no raidījuma filmēšanas ikdienas.

Raidījums būs skatāms sestdien, 29. martā, plkst. 15.15 Latvijas Televīzijas 1. kanālā ar atkārtojumu 30. marta rītā plkst. 7.30. Raidījums būs saistošs vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un visiem, kurus interesē skolas ikdiena un dažādu ar skolu un mācīšanos saistītu problēmjautājumu risināšana. Raidījums LTV1 ēterā būs skatāms katru nedēļu līdz aprīļa beigām.

Raidījums „Es un skola” ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitāte Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Raidījuma „Es un skola” arhīva ieraksti pieejami projekta mājaslapā sadaļā „Galerija”.

Par projektu „Atbalsts”

Projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei” realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”.

Latvijas Universitāte īsteno projektu sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta sadarbības partneri ir augstākās izglītības iestādes: Liepājas Universitāte, Rēzeknes Augstskola, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Daugavpils Universitāte, Rīgas Pedagoģijas izglītības vadības akadēmija, Latvijas Kristīgā akadēmija; pašvaldības: Rīgas pilsētas, Iecavas novada, Jelgavas novada, Valmieras pilsētas, Smiltenes novada, Garkalnes novada, Rēzeknes novada, Krāslavas novada, Preiļu novada, Rēzeknes pilsētas, Aglonas novada, Daugavpils pilsētas, Liepājas pilsētas, Skrundas novada un Saldus novada pašvaldības; nevalstiskās organizācijas: Biedrība Latvijas Vecāku apvienība „Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei”, Latvijas Sociālo pedagogu asociācija, Latvijas Skolu psihologu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO”, Latvijas bērnu psihiatru asociācija; IZM Valsts izglītības satura centrs.

Projekta īstenošanas laiks no 2011. gada 3. janvāra līdz 2014. gada 30. aprīlim. Plašāka informācija par projekta aktualitātēm: www.atbalsts.lu.lv.