Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Raidījumā „Es un skola” 12. aprīlī par vērtēšanas sistēmu skolās un atzīmēm bērna dzīvē
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
07.04.2014

Sestdien, 12. aprīlī, plkst. 15.15 Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums par skolas dzīvi vecākiem un skolotājiem „Es un skola”. Šoreiz raidījumā par vērtēšanas sistēmām skolās, atzīmēm, teicamnieka sindromu un padomiem, kā uzlabot mācību sniegumu.

Raidījumā par savām sekmēm skolās stāstīs dziedātājs Intars Busulis. Psiholoģijas doktorante Renāte Buliņa skaidros, kas ir teicamnieka sindroms jeb perfekcionisms, bet psiholoģe Rita Niedre sniegs padomus, kā palīdzēt bērnam uzlabot mācību sasniegumus. Skolu pedagogi skaidros vērtēšanas sistēmu 10 baļļu skalā, kāds ir vērtēšanas mērķis, kādi ir veidi un kādi ir pamatprincipi.

Eksperti un praktiķi raidījumā spriedīs, cik objektīvi atzīmes atspoguļo patiesās skolēnu zināšanas un vai drīkst izmantot negatīvo vērtējumu kā soda rīku. Savukārt Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāns Andris Grīnfelds stāstīs par OECD pētījumu par skolēnu sasniegumiem Latvijā.

Raidījuma tapšanas gaitai var sekot vietnē „Twitter” profilā @EsunSkola, kur raidījuma veidotāji atspoguļo spilgtākos mirkļus no raidījuma filmēšanas ikdienas.

Raidījums būs skatāms sestdien, 12. aprīlī, plkst. 15.15 Latvijas Televīzijas 1. kanālā, bet atkārtojums būs skatāms 13. aprīļa rītā plkst. 7.30. Raidījums būs saistošs vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un visiem, kurus interesē skolas ikdiena un dažādu ar skolu un mācīšanos saistītu problēmjautājumu risināšana. Raidījums LTV1 ēterā būs skatāms katru nedēļu līdz aprīļa beigām.

Raidījums „Es un skola” ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitāte Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Raidījuma „Es un skola” arhīva ieraksti pieejami projekta mājas lapā sadaļā „Galerija”http://www.atbalsts.lu.lv/lv/galerija/raidijumu-cikls-es-un-skola