Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU piedāvā četras jauno pasniedzēju populārzinātniskas videolekcijas
Preses centrs
05.06.2014

Latvijas Universitāte (LU), turpinot janvārī iesākto bezmaksas videolekciju projektu LU Open Minded, piedāvā četras 15 – 30 minūtes garas lekcijas, kurās LU jaunie un aizrautīgie pasniedzēji populārzinātniski stāsta par interesantām psiholoģijas, antropoloģijas, kognitīvo zinātņu un fizikas tēmām.

Visas četras lekcijas ikviens bez maksas var noskatīties projekta LU Open Minded un Latvijas Universitātes Youtube kanālā. Oksfordas Universitātes doktore un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pasniedzēja Ieva Raubiško savā lekcijā stāsta par antropoloģisku ceļojumu, Telavivas Universitātes doktors un LU Fizikas un matemātikas fakultātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs aizraujoši un pārsteidzoši vienkārši skaidro, kas ir „melnie caurumi”, bet  Stokholmas Universitātes doktors un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesors Ivars Austers stāsta par vienkāršo un sarežģīto domāšanu, ko pēta psihologi. Savukārt tiem, kas grib ko vairāk uzzināt par reprezentācijas neaizstājamo nozīmi kognitīvajās zinātnēs, noteikti jānoskatās Johana Gūtenberga Universitātes doktora un LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesora Jurģa Šķiltera prezentācija.

Šo īso lekciju mērķis ir parādīt, cik aizraujoša un interesanta var būt zinātne, ja vien par to stāsta cilvēki, kam tā ir sirdslieta un kam ir svarīgi, lai klausītājs patiešām izprastu teiktā nozīmi.

Arī nākamajā semestrī plānots turpināt veidot bezmaksas videolekcijas un piedāvāt tās noskatīties ikvienam internetā. Tās skatīties īpaši aicināti skolēni, lai labāk izprastu un izvēlētos, ko vēlas darīt nākotnē un kādas iespējas var piedāvāt visdažādākās zinātņu jomas.

LU Open Minded ir sadarbībā ar Latvijas Universitāti veidota klātienes un tiešsaistes izglītības iniciatīva, kas piedāvā pilnveidot sevi un aizrautīgi izzināt aktuālas tēmas kopā ar Latvijas labākajiem lektoriem. LU Open Minded misija ir bakalaura līmeņa zināšanas, kas tradicionāli bijušas pieejamas tikai universitātēs, bez maksas padarīt pieejamas elektroniski. Īpaši nozīmīgi tas ir ņemot vērā pasaules izglītības tendences, kad arvien vairāk vadošu augstskolu publisko savus mācību materiālus tiešsaistē, tādējādi pašos pamatos mainot zināšanu nodošanas principus un mācīšanās iespējas.