Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jurģis Šķilters. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Jurģis Šķilters. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Jurģis Šķilters saņem „Laiks Ziedonim” apbalvojumu
LU Preses centrs/ LETA
05.05.2015

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asoc. prof., Kognitīvo zinātņu un semantikas centra direktors Jurģis Šķilters saņēmis Ziedoņa fonda "Viegli" apbalvojuma "Laiks Ziedonim" apbalvojumu nominācijā "Zinātne, "Taureņu uzbrukums"". Kopumā apbalvojumi pasniegti piecās nominācijās un svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 3. maijā.

J. Šķilters ir kognitīvo zinātņu pētnieks, kurš šai zinātnes jomai atvēris durvis arī Latvijā. Savos pētījumos viņš pievērsies valodai un tam, kā domājam, uztveram pasauli un sevi. Patlaban viņa interešu lokā nonācis tas, kā latviešu valodā uztveram telpu.

Pirmais balvas laureāts nominācijā "Zinātne, "Taureņu uzbrukums"" arī bija Universitātes pārstāvis – Fizikas un matemātikas fakultātes asoc. prof. Vjačeslavs Kaščejevs, kurš šo apbalvojumu saņēma pirms gada.

Nominācijā "Dzīve literatūrā, "Bize"" balvu saņēma rakstniece Inese Zandere. Nominācijā "Bērni un jaunieši, "Rabarbers"" tika apbalvots 17 gadus vecais Valters Dakša, kurš ir Saldus 2.vidusskolas 11.klases skolēns un aizrautīgs grāmatu kolekcionārs. Nominācijā "Tautsaimniecība, "Zemi es mācos"" balvu saņēma uzņēmuma "Infogram" dibinātājs Uldis Leiterts. Savukārt nominācijā "Novadpētniecība, "Kedas"" tika apbalvots Varis Auziņš, kurš ir izpētījis un sācis atjaunot gandrīz izzudušu Vidzemes folkloras kapelu tradīciju - latviešu basa instrumenta basītes spēli.

Arī šogad katrs no laureātiem saņēma 3000 eiro no Borisa un Ināras Teterovu fonda.

Šogad apbalvojumam tika saņemti 170 pieteikumi. Katras nominācijas komisija tos izvērtēja un izvēlējās vienu laureātu un vairākus nominantus.

Apbalvojumu "Laiks Ziedonim" fonds izveidojis, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam svarīgās vērtības. Apbalvojums otro gadu tiek piešķirts piecās nominācijās - bērniem un jauniešiem, par dzīvi literatūrā, zinātnē, novadpētniecībā un tautsaimniecībā.