Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ērģelnieks Tālivaldis Deksnis
Pēdējās izmaiņas veiktas:
03.10.2013
Foto: T.Dekšņa arhīvs

Tālivaldis Deksnis dzimis 1946.gadā Aizputē. Absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas N. Federovska klavieru klasi un savu muzikālo karjeru uzsācis kā koncertpianists. Vēlāk absolvējis arī P. Sīpolnieka ērģeļu klasi un kopš 1984.gada ir viens no Rīgas Doma koncertērģelniekiem,  koncertējis gan Latvijā, gan ārzemēs: daudzās Eiropas valstīs, Krievijā, Ķīnā, ASV, Kanādā un Austrālijā. 

Tālivaldis Deksnis ir rosīgs latviešu ērģeļmūzikas propagandētājs, par ko saņēmis Latvijas Komponistu savienības balvu (1986) un Latviešu mūzikas balvu (2007). Devis lielu ieguldījumu Latvijas ērģeļu izpētē un atjaunošanā. 1996.gadā saņēmis Lielo Mūzikas balvu, 2007.gadā apbalvots ar Trīszaigžņu ordeni. Ir ieraksti radio, skaņuplatēs un CD. 

Kopš 1984.gada T. Deksņa darba vieta ir Latvijas Mūzikas akadēmija, kur ilgus gadus viņš bija ērģeļu klases vadītājs, šobrīd ir ērģeļu klases profesors. Latvijas Universitātes ērģelnieks. 

Vadījis vairāku ērģeļu uzstādīšanas darbus (Rīgas Sv. Jāņa, Jelgavas Sv. Annas, Saulkrastu, Dubultu baznīcās u.c.), darbojas kā ērģeļu restaurators un ērģeļbūves eksperts.