Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Vaira Inta Kristofere Pelēķis
Pēdējās izmaiņas veiktas:
23.01.2017

Amerikas latviete Dr. Vaira Inta Kristofere Pelēķis (doktora grāds medicīnā, specializācija - patoloģija) Otrā Pasaules kara laikā dzīvoja nometnē Vācijā, 13 gadu vecumā 1950.gadā pārcēlās uz Ameriku, Ņūdžersiju. Pamatskolu V. Kristofere – Pelēķis pabeidza nometnē, ģimnāziju - Amerikā.

Pēcāk V. Kristofere Pelēķis iestājās koledžā, kur studēja franču valodu. Tieši studijas koledžā mainīja viņas dzīvi – trešajā studiju gadā radās iespēja vienu semestri mācīties kādā no Eiropas valstīm. Izvēlējās studijas Šveicē, kur, pateicoties labu cilvēku atbalstam, bija iespējams pilnvērtīgi studēt. Absolvējusi koledžu, atgriezās Ženēvā, kur ieguva doktora grādu medicīnā.

Vaira Kristofere Pelēķis kļuvusi par mecenāti, jo viņai pašai labi cilvēki palīdzēja iegūt izglītību.

Par sadarbības aizsākumu ar Latvijas Universitātes Fondu stipendiju programmas „Ceļamaize” mecenāte stāsta: „Esmu vienmēr atbalstījusi dažādus projektus, kas saistās ar Latviju, it sevišķi ar izglītību. Kopš aiziešanas pensijā 1995.gadā esmu ļoti intensīvi piedalījusies labdarības (medicīnas, baznīcas, bērnu namu, stipendiju u.c.) projektos. 2006.gadā savā 70.dzimšanas dienā nolēmu dot Latvijas Universitātei sava tēva Kārļa Pelēķa stipendiju, jo tēvs bija pirmais, kas no ģimenes aizgāja studēt un viņš vienmēr bija ļoti lepns par to.

Mecenāte atceras, ka pašas finansiālie apstākļi ceļā uz augstākās izglītības ieguvi nebija viegli, un novērtē cilvēkus, kas viņai palīdzēja sasniegt mērķi: „Kad es studēju, mani finansiālie apstākļi bija ļoti bēdīgi. Bija gadījumi un cilvēki, kas radīja iespēju, lai es studētu. Tagad ir mana reize mēģināt dot šo iespēju latviešu jaunatnei.

Vaira Pelēķis uzskata, ka ikvienam Latvijas Universitātes absolventam, kurš pelna naudu ar iegūtajām zināšanām, vajadzētu atcerēties savu universitāti. "Ja katrs absolvents gadā ziedotu kaut pārdesmit latus Latvijas Universitātes Fondam, tad laimīgu studentu, kuriem stipendija, iespējams, ir vienīgais glābiņš, būtu krietni vairāk. Amerikā šāda prakse ir populāra un cilvēki neaizmirst savu zināšanu māti, tiklīdz saņēmuši diplomu," uzskata Vaira Pelēķis-Kristofere.

Mecenātes vēlējums stipendiātiem: Novērtējiet šo iespēju iegūt izglītību, pielietojiet iegūto un strādājiet pašapzinīgi savā valstī!

Atbalsts

2006.gadā savā 70.dzimšanas dienā Vairas Kristofere Pelēķis nolēma dot Latvijas Universitātei stipendiju par godu savam tēvam Kārlim Pelēķim – viņš bija pirmais, kas no ģimenes aizgāja studēt un bijis par to vienmēr ļoti lepns. Pēc tam sekoja atbalsts studentiem (2007., 2008.gadā).

2015. un 2016. gadā Vaira Inta Kristofere Pelēķis atbalsta stipendijas "Ceļamaize" piešķiršanu, divos gados ziedojot 3759.94 EUR (4 000 USD).

Paldies par atbalstu!