Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Mundheim ģimene
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.10.2018
Guna un Roberts Mundheim

Mecenāte Guna S. Mundheim ir dzimusi Rīgā, bet, dodoties trimdā, 1949. gadā nonāca ASV. Pensilvānijas Universitātē ieguva bakalaura grādu ķīmijā, turpināja studijas maģistratūrā un strādāja bioķīmijas jomā. Daudzu gadu garumā paralēli gleznoja un piedalījās izstādēs. Pēc tam turpinājusi studijas mākslā. Karjeru veidojusi kā gleznotāja (strādā ar akvareļkrāsu, eļļu, jauktā vidē).

Strādājusi Pensilvānijas Universitātes administrācijā, kā arī par pasniedzēju mākslas nozarē. Viņas darbi ir daudzās kolekcijās ASV, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, kā arī Pasaules latviešu mākslas savienības kolekcijā Cēsīs.

Guna S. Mundheim ir labdarības organizācijas "Friends of the University of Latvia" valdes locekle.

"Domāju, ka izglītība ir visam pamats un veido mūsu personīgo pasauli, kā arī atļauj palīdzēt mūsu sabiedrībai un valstij. Vienmēr apbrīnoju Latviju par tās izturību, panākumiem, stāju un garīgo pasauli. Latvija man ir brīnišķīga vieta. Ja varu mazliet palīdzēt, tad, pēc mana ieskata, tas ir caur izglītības iespējām jauniem cilvēkiem," stāsta mecenāte.

Mecenāts Roberts H. Mundheim ir Pensilvānijas Universitātes emirētais tieslietu zinātņu un finanšu profesors. Šobrīd Mundheim ģimene dzīvo Ņujorkā, ASV.

Atbalsts

2013.gadā Mundheim ģimene nodibināja izcilības stipendiju, ko piešķir bioloģijas vai ķīmijas bakalaura programmas labākajam studentam, kas turpina studijas maģistrantūrā. Gan topošais biologs Juris Ķibilds, gan topošais ķīmiķis Mārtiņš Balodis Latvijas Universitāti absolvēja, saņemot izcilības diplomu. Vienas stipendijas apjoms ir 3500 USD.
2014.gada sākumā, atsaucoties Džona Medvecka aicinājumam, Guna Mundheim sniedz 1 000 USD  atbalstu LU Biznesa inkubatora Biznesa ideju fondam.
2014./2015.akad. gadā Mundheim ģimene turpina atbalstīt LU studentu, piešķirot stipendiju, to iegūst Elīna Černooka (2 700 eiro).

2017./2018.akad. gadā tiek piešķirta Mundheim ģimenes stipendija, turpinot atbalstīt LU studentu - Aija Trimdale (3 000 EUR).

2017. gadā ziedo 1 201 eiro Latvijas Universitātes Rakstu mājas būvniecībai.

2018./2019. akad. gada stipendiāte - Eva Emīlija Česle (3 000 eiro).

Paldies par atbalstu!