Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Alunānu ģimene
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.09.2018.

2001. gadā, godinot tēva piemiņu un īstenojot viņa ideju, Pēteris kopā ar dēlu nodibināja Alunānu ģimenes stipendiju, lai atbalstītu tos, kuriem dzīvē iet visgrūtāk, – bāreņus un bez vecāku apgādības palikušos, kas, spītējot liktenim, nolēmuši studēt.

Pēteris Alunāns dzimis 1947. gadā latviešu bēgļu nometnē Bad Rēburgā, Vācijā. 1950. gadā Alunānu ģimene ieceļoja ASV, kur viņš ieguvis maģistra grādu bioloģijā un vācu filoloģijā, profesionāls fotogrāfs, aktīvs Amerikas latviešu sabiedriskajā dzīvē, atsaucīgs un darbīgs.

 

Atbalsts

Ar mecenāta Pētera Alunāna gādību Latvijas Universitāti ir absolvējušas piecas studentes: Elita Lecko no Rīgas, Zane Ābele no Cēsīm, Jekaterina Tumaševiča un Kristīne Borodecka (Kuriloviča) no Rīgas, Arita Vaivare no Izvaltas.

Alunānu ģimenes stipendija nodrošina studiju maksu un sniedz atbalstu ikdienas izdevumiem visu studiju laiku līdz bakalaura grāda iegūšanai. Stipendija paredzēta jauniešiem, kuri palikuši bez vecāku apgādības vai arī jauniešiem no laukiem.

Pēteris Alunāns saka: "Kopš 2005. gada LU fonds mums palīdz izziņot ikgadējo stipendiju konkursu un pieņemt pieteikumus. Ir svarīgi, lai ziņa par stipendiju nonāktu pie tiem, kam palīdzība tiešām nepieciešama, un lai katrs, kas vēlas pieteikties, to var izdarīt. Taču ar to vien rūpes nebeidzas. Ik gadu no 20 pieteikumiem jāizvēlas viens, kam tiks piešķirta stipendija. LU fonds kopā ar Latvijas Universitātes darbiniekiem izskata pieteikumus, rīko intervijas un tikšanās ar pretendentiem, lai izsijātu to labāko, to atbilstošāko. Tas ir milzum svarīgs un grūts darbs!"

Pēteris Alunāns ir ļoti ieinteresēts uzklausīt studentu, jauno speciālistu ieceres un darbības virzienus un patiesi priecājas par viņu sasniegumiem un panākumiem.

2017./2018. akad. gada Pētera Alunāna ģimenes stipendijas ieguvējas - Arta Paula Nuķe, Zane Anaite.

Paldies par atbalstu!