Atceroties Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) prorektores, bijušās Satversmes tiesas tiesneses, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes absolventes un pasniedzējas Kristīnes Krūmas dzīves gājumu un devumu tiesību zinātnei, viņas radi, draugi un domubiedri, – Ivars Indāns, Mārtiņš Paparinskis un Ieva Miļūna – sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu ir nodibinājuši Kristīnes Krūmas piemiņas stipendiju, un aicina ziedot LU un RJA mācībspēkus un studentus, kuri ir strādājuši un studējuši kopā ar Kristīni.

Stipendija būs paredzēta LU maģistrantūras studiju programmas "Tiesību zinātne" un Rīgas Juridiskās augstskolas maģistrantūras studentiem, kuri ir izrādījuši īpašu interesi par starptautiskajām un Eiropas tiesībām.

Ziedot stipendijai ir iespējams LU fonda ziedošanas portālā ziedot.lu.lv. Mecenātiem un atbalstītājiem ir iespēja noslēgt ziedojuma līgumu ar LU fondu un saņemt nodokļu atlaides, jo LU fondam ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

ZIEDOT TAGAD >>


Par Kristīni Krūmu

1996. gadā Kristīne Krūma ir absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un vēlāk ieguva tiesību maģistra grādu un doktora grādu starptautiskajās tiesībās Lundas Universitātes Juridiskās fakultātes Raula Valenberga institūtā. No 2000. līdz 2006. gadam viņa ir pasniegusi starptautiskās un Eiropas Savienības tiesības Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, ilgus gadus ir bijusi Rīgas Juridiskās augstskolas lektore starptautiskajās publiskajās tiesībās. 2007.gada janvārī Ministru kabinets apstiprināja Kristīni Krūmu par arbitri EDSO Samierināšanas un arbitrāžas tiesā, bet 2012. gadā viņa bija apstiprināta par ad hoc tiesnesi Eiropas Cilvēktiesību tiesā un Latvijas pārstāvi Eiropas Komisijā pret diskrimināciju un neiecietību (ECRI). No 2007. gada Kristīne Krūma bija Satversmes Tiesas tiesnese, savukārt 2015. gada oktobrī viņa kļuva par Rīgas Juridiskās augstskolas prorektori, un šos pienākumus pildīja līdz pat savai aiziešanai aizsaulē 2016. gada jūlijā.

Kristīne Krūma ir vairāk nekā 50 dažādu publikāciju autore par starptautisko tiesību un ES tiesību jautājumiem.
 

Dalīties