Pēc K.Morberga 2003.gada stipendiāta Ērika Leita ierosinājuma Tērvetes novada Bukaišos Kristapa Morberga dzimto māju „Lielstrikaši” piemiņas vietā norisinājās ozolu stādīšana par godu Latvijas Universitātes ievērojamākajam mecenātam Kristapam Morbergam.

Ozolu stādīšanas gods, turpinot 2004.gadā aizsākto tradīciju, tika dots LU Fonda izpilddirektorei Lailai Kundziņai, K.Morberga stipendiātam Erikam Leitim, kā arī Bukaišu pamatskolas labākajiem skolēniem - Valteram Vasilam, Kristeram Ozola, Ariannai Todorovai un Laurai Žekai.

„Ozolu stādīšana Morberga dzimtajās mājās „Lielstrikaiši” bija organizēta kā pateicība mecenāta ieguldījumam Latvijas studentu atbalstīšanā, bet atcerēsimies, ka piemiņu apliecina ne koks vai akmens - Kristapa Morberga mūža veikums darbojas pašos studentos, sniedzot iespēju pilnveidot zināšanas, attīstīties un realizēt savas ieceres,” norāda pasākuma organizatores - LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studentes Olita Smirnova, Dace Ugule, Albina Valenčica.

Organizatori spriež, ka nākotnē ozolu stādīšanas tradīcija varētu turpināties, iesaistoties ne tikai Bukaišu pamatskolas direktoram Aldim Tisenkopfam un viņa skolēniem, K.Morberga un citu stipendiju saņēmējiem, bet arī LU studentiem un mācībspēkiem, lai izveidotu plašāku ozolu birzi.

Pasākumu organizēja LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studentes Olita Smirnova, Dace Ugule, Albina Valenčica sadarbībā ar LU Fondu, K.Morberga stipendiātiem un Bukaišu pamatskolu.

Dalīties