Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Sigurda Lindiņa novēlētie līdzekļi LU Juridiskajai fakultātei
Pēdējās izmaiņas veiktas:
09.01.2014.

Savā testamentā Sigurds Lindiņš atvēl līdzekļus „Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekānam, izlietošanai fakultātes vajadzībām un labumam”.

„Pieņemu, ka viņš atcerējās tās skaistās jaunības dienas brīvajā Latvijā, bezbēdībā un neizārdītā ģimenē - raugoties sološā nākotnē sasniegt izvēlēto, kļūt par juristu un strādāt savā zemē. Tad nāca smagie likteņa sitieni un viss, kas bija iecerēts, sabruka. Viņš palika studijas nenobeidzis, kas laikam grauza, kaut nekad to nepieminēja. Tā sāpe sirdī varbūt motivēja kaut ko ziedot jaunības sapņiem,” stāsta Sigurda Lindiņa atraitne Laima Eleonora Lindiņa, kura dzīvesbiedra novēlējumu fakultātei šobrīd vēl papildinājusi ar saviem līdzekļiem.

Juridiskā fakultāte atradusi veidu, kā savu bijušo studentu vienmēr paturēt gaišā piemiņā. Izmantojot Sigurda Lindiņa testamentā atvēlētos līdzekļus, 2012. gadā īstenota iecere iekārtot sēžu zāli un tajā izveidot fakultātes dekānu galeriju. Līdzīgi kā Latvijas Universitātes Senāta zāles sienas rotā bijušo rektoru attēli, tā tagad jaunatklātā fakultātes Sēžu zālē apzināta Juridiskās fakultātes vēsture un aplūkojami tās dekāni, bet bijušā studenta piemiņai izvietota piemiņas plāksne.

Turpmāk mecenāta atvēlētos līdzekļus paredzēts izmantot taisnības dievietes Temīdas bronzas statuju izveidei, lai apbalvotu studentus – tiesu izspēļu laureātus.

Atbalsts
2000.gadā Sigurds Lidiņs novēlēja 4 555 eiro.