Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
JF Ārvalstu tiešo investīciju starptautiskās arbitrāžas tiesu izspēle Frankfurtē
Pēdējās izmaiņas veiktas:
09.01.2014
No kreisās: LU JF studenti - Krišjānis Bušs, Gunta Bambāne, Elza Jākobsone, Artis Straupenieks. Foto: privātais arhīvs

LU Juridiskās fakultātes studentu komanda piedalījās sacensībās „Ārvalstu tiešo investīciju starptautiskās arbitrāžas tiesu izspēle”, kuras norisinājās 2013.gada oktobrī Frankfurtē, Vācijā.

Latvijas Universitātes Juridiskās fakultāte un tās studenti ik gadu piedalās vairākās starptautiskās tiesību studentu sacensībās — tiesu izspēlēs. Tomēr, tā kā šo izspēļu ir daudz un dalība tajās prasa ievērojamus līdzekļus — galvenokārt dalības maksu un izmaksas par aviobiļetēm un viesnīcu —, fakultāte par saviem līdzekļiem spēj nodrošināt dalību tikai dažās no šīm izspēlēm. Līdz ar to studentiem faktiski ir iespēja piedalīties tikai tajās izspēlēs, kurās fakultāte piedalās tradicionāli.

Taču laika gaitā pasaulē ir izveidotas arī vairākas citas aizraujošas un perspektīvas izspēles, turklāt tādās tiesību nozarēs, kuras apgūt Latvijā nav iespējams. Viena no šādām izspēlēm ir "Ārvalstu tiešo investīciju starptautiskās arbitrāžas tiesu izspēlē". Šī izspēle apvieno divas tiesību nozares, par kurām Latvijā trūkst informācijas — starptautiskās investīciju tiesības un šķīrējtiesas process. Starptautiskās investīciju tiesības Latvijā pasniegtas netiek, savukārt kursi par strīdu risināšanu šķīrējtiesās nereti ir formāli, un tiem trūkst praktisku elementu. Neraugoties uz minēto, studenti šīs nozares vai vismaz to pamatus varētu apgūt, piedaloties minētajā izspēlē.


Atbalsts
LU Fonda stipendiāts Artis Straupenieks 2013.gada aprīlī ziedoja līdzekļus 3486,04 eiro apmērā komandas dalībai tiesu izspēlē. Paldies par sniegto atbalstu arī no ZAB "VARUL" 284,57 eiro apmērā, ZAB „Eversheds Bitāns” 426,86 eiro apmērā, ZAB „Sorainen” 284,57 eiro apmērā, ZAB „Kronbergs & Čukste” 142,29 eiro apmērā.