Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU Botāniskā dārza atjaunošana
Pēdējās izmaiņas veiktas:
14.01.2019.

2013.gada augustā Latvijas Universitāte (LU) parakstījusi pirmo līgumu ar Borisa un Ināras Teterevu fondu par LU Botāniskā dārza atjaunošanu. 7000 m2 platībā atjaunos rododendru, ziemciešu un paparžu kolekcijas, no jauna izveidos Latvijas savvaļas augu kolekciju, alpināriju un labiekārtos dīķi dārza centrālajā daļā.

Vērienīgā atjaunošana notiek, gatavojoties LU Botāniskā dārza simtgadei 2022.gadā. Darbus veiks pakāpeniski vairākos gados, un pirmie rezultāti sagaidāmi jau nākamā gada vasarā! Visu atjaunošanas darbu laikā LU Botāniskais dārzs būs atvērts apmeklētājiem un turpinās ierastās aktivitātes. Pirmās kārtas darbu veikšanai fonds piešķīris līdzfinansējumu 213 430 eiro apmērā.

Atbalsts LU Botāniskajam dārzam paredz kolekciju un ekspozīciju stādījumu atjaunošanu un papildināšanu, teritorijas infrastruktūras sakārtošanu atbilstoši mūsdienu prasībām - izveidojot un atjaunot gājēju celiņus, dīķa laipas, atpūtas zonas, lai dārzs būtu plašai publikai pievilcīga vieta, kur atpūsties, apmierināt zinātkāri, pavadīt brīvo laiku, nodarboties ar pētniecību un izglītību, baudīt izstādes, koncertus un citus kultūras pasākumus.

"Daudzviet pasaulē botāniskie dārzi blakus izglītības un zinātniskajiem uzdevumiem kalpo arī kvalitatīvai atpūtai, iedvesmai, laika pavadīšanai ar mīļiem cilvēkiem, par vietu kultūras notikumiem. Ikdienā braucot garām Botāniskajam dārzam, esam par to domājuši un savstarpēji diskutējuši. Sadarbība ar LU, atjaunojot Botānisko dārzu, ir vēl viens izsvērts solis kvalitatīvas Rīgas pilsētvides veidošanā," saka mecenāti Ināra un Boriss Teterevi.

"LU Botāniskā dārza stādījumi un dobes pēdējo reizi ir atjaunotas pagājušā gadsimta 60.gadu sākumā. Lai dārza centrālā daļa atkal atgūtu sākotnējo krāšņumu, nepieciešams veikt pamatīgus atjaunošanas darbus. LU Botāniskā dārza darbinieki savu iespēju robežās pakāpeniski atjauno stādījumus un atpūtas zonas, tomēr, lai dārzs kļūtu laikmetīgs, ar mūsu pašu spēkiem un līdzekļiem vien nepietiek. Esam patiesi aizkustināti par mecenātu Borisa un Ināras Teterevu doto iespēju un ar dedzību ķeramies klāt darbiem, lai tuvākajos gados LU Botāniskais dārzs piesaistītu arvien jaunus apmeklētājus!" stāsta LU Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska.

Ināra un Boriss Teterevi ir LU fonda platīna mecenāti.