Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Planetārija pilotprojekts
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.12.2013

2013.gada 5.decembrī Latvijas Universitātē (LU) durvis vēra mini-planetārijs. Vārds „mini” pievienots tāpēc, ka, atšķirībā no tradicionālā planetārija, zvaigžņotās debesis un astronomiskie videorullīši tiek demonstrēti uz liela, plakana ekrāna. Jaunā planetārija atvēršana pieskaņota kādreizējā Rīgas planetārija 50 gadu jubilejai, kurš sāka darboties 1964.gadā, un kuru ar nostalģiju atceras vecākā rīdzinieku paaudze. Ja agrāk debess parādības bija jādemonstrē ar mehānisku ierīču palīdzību, tad tagad digitālas tehnoloģijas spēj parādīt visu, ko vien spēj iztēloties cilvēka fantāzija. Foto no mini-planetārija atklāšanas - fotogalerijā.

LU Fonda rīkotajā projektu konkursā 2013.gadā 7 000 eiro naudas balvu projekta realizēšanai ieguva LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja iesniegtais projekts „Planetārija pilotprojekts”, kura ietvaros izveidota projekcijas sistēma, ar kuras palīdzību muzeja apmeklētājiem demonstrēs regulārus planetārija šovus, izmantojot reālistisku zvaigžņotās debess attēlojumu un video sižetus.

Vairāk par planetārija apmeklējumiem un pieteikšanos šeit

Šogad konkursam tika iesniegti 10 projekti no 9 Latvijas Universitātes struktūrvienībām.

LU ir pieejamas neizmērojamas bagātības - deviņi dažādi muzeji, no kuriem divi atrodas Raiņa bulvārī 19, mūsu Alma Mater sirdī. Šī projekta rezultāts būs vēl viens lielisks apskates objekts LU absolventiem, studentiem, mecenātiem un viesiem. Man prieks, ka šogad saņēmām ļoti kvalitatīvus, pārdomātus projektu pieteikumus, LU Fonds noteikti turpinās darboties, lai palīdzētu realizēt arī pārējos projektus,” par konkursam iesniegtajiem projektiem stāsta Laila Kundziņa – Zvejniece, LU Fonda izpilddirektore.

Daudzas LU struktūrvienības aktīvi sadarbojas ar LU Fondu un sadarbībā ar mecenātiem realizē kvalitatīvus un radošus projektus. Ar šo konkursu LU Fonds vēlas iedrošināt arī citas LU struktūrvienības apzināt patiesās vajadzības izglītības paaugstināšanā, lai ieguvumus gūtu  LU mācībspēki un studenti, lai varētu darboties modernā un uz rītdienu orientētā izglītības telpā.

LU Fonds konkursu „Latvijas Universitātes labākais projekts” rīkoja jau otro reizi. Pērn par labāko Latvijas Universitātes projektu atzīts LU Medicīnas fakultātes projekts „Diagnostiskas darba stacijas izveide”.