Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Biznesa ideju fonds
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.01.2015.

Biznesa ideju fonds ir Baltijā pirmais biznesa grantu fonds studentiem, kura ieceres autors un mecenāts ir LU goda biedrs un latviešu izcelsmes ASV uzņēmējs Džons Medveckis. Džons Medveckis fondam apsolīja piešķirt līdz 100 tūkst. dolāru lielu starta kapitālu, solot likt dolāru pret katru Latvijas uzņēmēju ziedoto dolāru. 

LU Biznesa inkubators, kas darbojas Ekonomikas un vadības fakultātes paspārnē, ir pirmais, kuram būs šāda veida fonds. Tas pavērs iespēju finansēt jaunos uzņēmējus un to biznesa attīstību.

Biznesa ideju fonda izveides mērķis ir atbalstīt Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un vadības fakultātes (EVF) Biznesa inkubatora dalībniekus biznesa idejas testa fāzē, lai pēc iespējas ātrāk pārbaudītu produkta/pakalpojuma dzīvotspēju tirgū.

LU EVF Biznesa inkubators kalpo kā uzņēmējdarbības izmēģinājuma telpa jauniešiem, kur tie var izmēģināt savas spējas uzņēmējdarbībā un izmēģināt savas biznesa idejas, salīdzinoši nesāpīgi kļūdoties vai atklājot sevī uzņēmēju. No mērķtiecīgākajiem studentiem un veiksmīgākajām biznesa idejām rodas arī veiksmīgi uzņēmumi.

Ieceri izdevās īstenot 2014.gada beigās – pašlaik LU Biznesa ideju fondu veido vairāk nekā 188 000 eiro kapitāls no 70 privātpersonām un uzņēmumiem.