Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
ELSA Latvijas 6.tiesas izspēles
Pēdējās izmaiņas veiktas:
27.06.2014.

VI Civiltiesību tiesas procesa izspēles šogad notiek jau sesto reizi no 15.aprīļa līdz 7.jūnijam. Tā ir otra senākā un tradīcijām bagātākajām nacionāla mēroga tiesas procesa izspēle Latvijā.

Tiesas procesa izspēlēs komandas parasti sastāv no diviem līdz trim tiesību zinātņu studentiem. Visiem dalībniekiem ir dots viens mēnesis, lai veiktu juridisko pētniecību un sagatavotu rakstveida paskaidrojumus (vienas strīda puses argumentāciju) atbilstoši izspēles kāzusam (sacensību uzdevumam). Pēc rakstveida paskaidrojumu iesniegšanas studenti vairāku nedēļu garumā gatavojas sacensību mutiskajai daļai. To var raksturot kā komandu savstarpējo sacenšanos tiesas sēžu formātā, kad komandas aizstāv savu argumentāciju sacensību tiesnešu priekšā. Tiesnešu lomās katru gadu uzstājas akadēmiskā vai praktiskā darbā pieredzējuši un atzinību guvuši juristi. Noslēgumā studenti par saviem sasniegumiem sacensībās saņem godalgas un atzinības.

Atbalsts
Izspēles atbalstītāji 2014.gadā: ZAB „Sorainen” (400 EUR), Zvērinātu Advokātu Biroja „FORT” advokāti Jānis Līkops, Sandis Bērtaitis, Ieva Judinska-Bandeniece (katrs 100 EUR apmērā). Paldies!