Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
ELSA II Tiesas procesa izspēle administratīvajās tiesībās 2015
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.10.2015
ELSA I tiesas procesa izspēles uzvarētāju komanda: (no kreisās) Jānis Ciguzis, Liene Ābola, Edvarts Gaigals. Foto: ELSA Latvia

Pasaulē tiesas procesa izspēļu kultūra ir ļoti attīstīta un ir viens no iemīļotākaiem tiesību ziņātņu studentu neformālās izglītības un praktiskās pieredzes gūšanas veidiem. Latvijā pēdējo 15 gadu laikā ir rīkotas ikgadējās tiesas procesa izspēles konstitucionālajās tiesībās, civiltiesībās un krimināltiesībās, taču studentiem nebija piedāvāta iespēja savstarpēji sacensties ar administratīvo tiesību zināšanām. Kopš pagājušā gada studientiem šādā iespēja ir, un projekta mērķis ir to nodrošināt ilgtermiņā.
Parasti tiesu izspēlēs piedalās sešas līdz piecpadsmit komandas, pārstāvot līdz četrām Latvijas augstskolām. Komandas parasti veido divi līdz trīs tiesību studentiem.

2015. gada 24. oktobrī notiekošā izspēle jau ir otrā tiesas procesa izspēle administratīvajās, kas studentiem sacensties savā starpā un risināt problēmjautājumus administratīvo tiesību jomā. ELSA Latvia organizē jau II Tiesas procesa izspēli administratīvajās tiesībās, kuras fināla norise paredzēta 24.oktobrī.

Paldies atbalstītājiem: ZAB "FORT" advokātiem Sandim Bērtaitim, Jānim Līkopam un Ievai Judinskai-Bandeniecei - katram EUR 83.33 apmērā, kā arī ZAB "Ellex Kļaviņš", ZAB "Sorainen" un SIA "KPMG Baltics" - katram EUR 300 apmērā.