Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Kognitīvās zinātnes Latvijā: starpdisciplinaritāte, pētnieciskā un akadēmiskā izcilība Eiropā un pasaulē
Pēdējās izmaiņas veiktas:
03.02.2015.

LU Sociālo zinātņu fakultātes Kognitīvo zinātņu un semantikas centrs, sākot ar 2015.gadu, realizē projektu "Kognitīvās zinātnes Latvijā: starpdisciplinaritāte, pētnieciskā un akadēmiskā izcilība Eiropā un pasaulē".

Projekta mērķis ir veicināt Latvijas zinātnes jomu attīstību, kas iekļaujas kognitīvo zinātņu pētniecībā, panākot Latvijas kognitīvo zinātņu pārstāvību zinātnes nozares elitē pasaulē un nodrošinot Latvijas studentu un pētnieku līdzdarbības iespējas.

Pasākumu kopums ietver: 1) simpozijs kognitīvajās zinātnēs, kas, iespējams, ir nozīmīgākais Austrumeiropā un viens no nozīmīgākajiem pasaulē, 2) kognitīvo zinātņu gadagrāmata – starptautiski atzīta, elitārs periodisks izdevums, 3) kognitīvo zinātņu vasaras skola Latvijas un ārzemju doktorantiem un pēdējo kursu maģistra programmas studentiem.                                                                                 

Projekta attīstība ilgtermiņā izvirzīs Latvijas Universitāti kā vadošo Austrumeiropas kognitīvo zinātņu pētniecības un izglītības centru. Kognitīvo zinātņu projekta koordinators ir LU SZF asociētais profesors, vadošais pētnieks Jurģis Šķilters, arī LU SZF KZSC direktors.

Paldies Latvijas Republikas goda konsulam Mičiganā Andrim Lācim par atbalstu EUR 2 016,13 (USD 2 500) apmērā.