Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Absolventi
Stipendija
Latvijas Universitāte
 • Svinīgi atklās Latvijas Universitātes fonda mecenāta atbalstītos dabaszinātņu projektus
  20.04.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes pētnieki sekmīgi noslēguši LU fonda mecenāta SIA “Mikrotīkls” atbalstītos projektus. Lai atzīmētu jauno iekārtu viksmīgu sagatavošanu zinātniskajam darbam, projektu vadītāji aicina ikvienu interesentu apmeklēt atklāšanas pasākumu 27. aprīlī plkst. 10.00, Zeļļu ielā 23, 1. stāvā, Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorijas telpās un LU Lāzeru centrā.

 • LU Ģeogrāfijas uz Zemes zinātņu fakultātes ģeologi, atgriežoties no ekspedīcijas Antarktīdā.
  Mecenāta atbalstītie Antarktīdas ekspedīcijas polārpētnieki atgriezušies Latvijā
  19.04.2018

  Latvijas Universitātes pētnieki Kristaps Lamsters, Māris Krievāns un Jānis Karušs pēc garā ceļa mājup jutās noguruši, bet toties gandarīti par paveikto.

  Komanda Antarktikas ekspedīcijā pavadīja vairāk nekā divus mēnešus, ievācot vērtīgus nogulumu, augsnes un ledus paraugus, kā arī iegūstot datus par Argentīnas arhipelāga salu ledus kupolu biezumu, struktūru, ledus virsmas un zemledāja reljefu. Kopumā tika paveikts vairāk nekā iecerēts un iegūta vērtīga pētījumu pieredze Antarktikā. Ievākto datu un paraugu analīzes prasīs vismaz gadu.

 • Konferences dalībnieki
  Ar doktorantu lasījumiem noslēgusies 76. Latvijas Universitātes Starptautiskā zinātniskā konference
  16.04.2018

  No 2018. gada janvāra otrās puses līdz aprīļa vidum jau 76. reizi Latvijas Universitātē (LU) norisinājās ikgadējā zinātniskā konference, šogad starptautiskā kontekstā. Sadarbībā ar LU fondu konferences izskaņā uzstājās LU doktorantūras studiju programmas stipendiāti, sniedzot aktuālākos lasījumus zinātnē.

 • Ar mecenātu atbalstu LU komanda dodas uz ACM ICPC finālu Ķīnā!
  12.04.2018

  Latvijas Universitātes (LU) studentu programmēšanas komanda – Nikita Larka, Vladislavs Kļevickis, Kristaps Čivkulis un treneri prof. Guntis Arnicāns un Kamils Hadijevs – ir devusies uz Ķīnas galvaspilsētu Pekinu, kur no 15. līdz 20. aprīlim norisināsies pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) fināls. Latvijas Universitātes studentu komanda ir vienīgā komanda no Latvijas.

 • LU fonda mecenātu atbalstīto doktorantūras studiju programmas stipendiātu zinātniskā sesija 13. aprīlī
  05.04.2018

  Latvijas Universitāte (LU) ir viena no vadošajām zinātnes augstskolām Baltijā. Turpinoties LU 76.konferencei, 13. aprīlī no plkst. 10:00 četrpadsmit jaudīgākie doktoranti-stipendiāti, kurus ir atbalstījuši LU fonda un LU mecenāti, iepazīstinās ar saviem aktuālajiem zinātniskajiem darbiem. Konferences sesija norisināsies LU Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 108.telpā. Sesiju vadīs LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā prof. Valdis Segliņš

   

   

 • LU absolventes, matemātikas vēsturnieces un mākslinieces Dainas Taimiņas tamborētā hiperboliskā plakne
  Kas vieno Žani Peineru, Evu Johansoni un Dainu Taimiņu?
  04.04.2018

  Turpinoties Latvijas Universitātes (LU) Absolventu takas ziedošanas kampaņai, no 18.aprīļa līdz 17.maijam būs skatāma izstāde, kuras laikā būs aplūkojami LU absolventu un citu sabiedrībā pazīstamu personību priekšmeti, kuri ir nodoti labdarības akcijai. Atklāšana paredzēta 18.aprīlī plkst. 11:00 LU Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, bet pēc tam priekšmeti būs pieejami tiešsaistes izsolē.

 • Esošais un bijušie LU rektori. No kreisās: J.Zaķis, I.Muižnieks, I.Lācis un M.Auziņš
  Gūstā saņemti LU esošais un bijušie rektori. Prasa izpirkuma maksu.
  01.04.2018

  Sestdienas pēcpusdienā nezināmos apstākļos ir pazuduši trīs Latvijas Universitātes (LU) profesori, tai skaitā esošais rektors Indriķis Muižnieks un iepriekšējie rektori, attiecīgi Mārcis Auziņš un Ivars Lācis. Laupītāji pieprasījuši vairāku desmitu tūkstošu izpirkuma maksu kā ziedojumu par viņu atbrīvošanu. Vai tiešām laupīšana pārtaps labdarības akcijā?