Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LIKTA prezidente Signe Bāliņa, LU Fonda direktore Laila Kundziņa-Zvejniece, Accenture Latvia vadītājs Maksims Jegorovs, Tieto Latvia valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers un konkursa laureāti un viņu zinātniskie vadītāji. Foto: Toms Grīnbergs.
LIKTA prezidente Signe Bāliņa, LU Fonda direktore Laila Kundziņa-Zvejniece, Accenture Latvia vadītājs Maksims Jegorovs, Tieto Latvia valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers un konkursa laureāti un viņu zinātniskie vadītāji. Foto: Toms Grīnbergs.
LIKTA prezidente Signe Bāliņa, LU Fonda direktore Laila Kundziņa-Zvejniece, Accenture Latvia vadītājs Maksims Jegorovs, Tieto Latvia valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers un konkursa laureāti un viņu zinātniskie vadītāji. Foto: Toms Grīnbergs. Apbalvoti labākie datorikas (informātikas) bakalaura un maģistra darbi 2012.gadā. Foto: Toms Grīnbergs. LU Fonda direktore Laila Kundziņa-Zvejniece pasniedz Mecenātu nozīmes Tieto Latvia valdes priekšsēdētājam Elmāram Gengeram un Accenture Latvia vadītājam Maksimam Jegorovam. Foto: Toms Grīnbergs. Apbalvoti labākie datorikas (informātikas) bakalaura un maģistra darbi 2012.gadā. Foto: Toms Grīnbergs.
Apbalvoti labākie datorikas (informātikas) bakalaura un maģistra darbi 2012.gadā

26.10.2012

25. oktobrī pasākumā „Informācijas tehnoloģija: Zinības un prakse” apbalvoti Latvijas Universitātes (LU) Fonda, Accenture Latvia un Tieto Latvia rīkotā Latvijas augstskolu Datorikas (informātikas) bakalaura un maģistra darbu konkursa laureāti.

Maģistra darbu kategorijā par labāko tika atzīts Ventspils Augstskolas studentes Lindas Gulbes darbs „Mežu teritoriju un koku sugu noteikšana satelītattēlos, izmantojot k - tuvāko kaimiņu metodi” (vadītāja – Gaļina Hiļķeviča), 2. vietu ieguva Latvijas Universitātes students Aleksandrs Tarvids par darbu „Sarežģītu adaptīvu sistēmu matemātiskās modelēšanas metodes” (vadītājs – Jānis Grundspeņķis), savukārt trešais labākais ir Vidzemes Augstskolas studentes Andas Cakulas darbs „Augsnes erozijas prognozēšana Alqueva dambja apkārtnē” (vadītājs – Visvaldis Valtenbergs).

Bakalaura darbu kategorijā par labāko atzīts Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenta Andreja Kostromina darbs „Rutīnas procedūru automatizācija metaboliskās inženierijas uzdevumos” (vadītājs – Egils Stalidzāns), otrs labākais ir Rīgas Tehniskās universitātes studentes Aļonas Veļičko darbs „Uz tīkla uzvedības analīzi bāzētas ļaunprātīgu darbību atklāšanas sistēmas izmantošana SCADA tīklos” (vadītājs - Pjotrs Dorogovs), trešo vietu ieguvis Latvijas Lauksaimniecības universitātes students Raivis Baltmanis par darbu „Zemes lāzerskenera datu lietošana mežsaimniecisko uzdevumu risināšanā” (vadītājs – Ingus Šmits). Labāko darbu autori apbalvošanas pasākumā prezentēja arī savus sasniegumus.

Konkursa mērķis ir veicināt IT nozares attīstību un studentu interesi par datorikas tēmām, kā arī celt zinātnisko darbu kvalitāti. Konkursa stipendiju kopējais apjoms ir 4 908,91 eiro.

Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs: „Accenture Latvija ir uzņēmums, kurš atbalsta gan studentus, gan pasniedzējus, tādēļ šādu konkursu atbalsts ir viens no Accenture prioritātēm. Mēs ticam, ka tikai sadarbojoties visām trim pusēm - pasniedzējiem, studentiem un darba devējiem, mēs varam popularizēt IT izglītību jauniešu vidū, atbalstīt talantīgākos studentus, lai viņi jūtas vajadzīgi Latvijas sabiedrībai.”

Elmārs Gengers, Tieto Latvia valdes priekšsēdētājs: „ IT nozarei ir nepieciešami spējīgi un daudzsološi speciālisti, tādēļ Tieto Latvia, atbalstot šo konkursu, vēlas novērtēt talantīgāko studentu veikumu. Ceram, ka šis konkurss kļūs par tradīciju un motivēs jauniešus izvēlēties studijas IT nozarē, kā arī mudinās esošos studentus izstrādāt augstskolas noslēguma darbus ar augstu pievienoto vērtību.”

"Man ir liels prieks šodien sveikt labākos no labākajiem, jo tieši labākie izvēlas studēt informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Ceru, ka šī konkursa laureāti būs tie, kas radīs jaunas un inovatīvas idejas un risinājumus Latvijā," apbalvošanas pasākumā, uzrunājot laureātus, teica LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Stipendijas saņēma arī katras augstskolas labākais darbs. Par labāko Baltijas Starptautiskās akadēmijas darbu stipendiju saņēma Ruslans Suleimanovs, par labāko Transporta un sakaru institūta darbu stipendiju saņēma Andrejs Morozovs, par labāko Rēzeknes Augstskolas darbu stipendiju saņēma Sergejs Rupainis, savukārt par labāko Liepājas Universitātes darbu stipendiju saņēma Gints Ošis.

Šogad konkursā piedalījās deviņas Latvijas augstskolas, kur iespējams apgūt IT nozares studijas: Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Liepājas Universitāte, Transporta un sakaru institūts, Ventspils Augstskola, Vidzemes augstskola, Baltijas Starptautiskā akadēmija un Rēzeknes Augstskola.