Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

5 iemesli, kāpēc apmeklēt Latvijas Universitātes Absolventu dienu
Brigita Zutere, projekta vadītāja
14.05.2018.

Jau otro gadu maija vidus Latvijas Universitātes (LU) ikdienā un tās absolventu vidū ir īpašs – 18.maijā LU Botāniskajā dārzā daudzveidīgā programmā būs dzirdami koncerti, skatāma izrāde, klausāmas diskusijas, baudāmas studentu aktivitātes un pieejamas aktivitātes bērniem. Viss vienuviet LU Absolventu dienā 2018!

“Kāpēc jāiet uz Latvijas Universitātes Absolventu dienu? Jo tā būs iespēja kopā ar draugiem un kursa biedriem baudīt dārza svētkus skaistā vietā. Uzaicini sen neredzētos kursa biedrus uz tikšanos un esi gatavs saņemt pozitīvu emociju lādiņu. Vārdu sakot, Absolventu diena ir pasākums ar piederības sajūtu,” aicina LU Absolventu kluba valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Brencis.

 

Pozitīvs emociju lādiņš

LU Absolventu diena ir atvērts izglītojoši izklaidējošs pasākums ikvienam LU absolventam ar ģimeni un  draugiem. Šī pasākuma organizēšana ir LU Absolventu kluba iniciatīva, lai apvienotu vienkopus augstskolas beidzējus neformālā vidē. Klubs cer, ka pasākums ar gadiem kļūs apmeklētāks, pulcējot vairākus tūkstošus apmeklētāju – vietas LU zaļajā rotā jeb Botāniskajā dārzā ir gana. Pasākumā plecu pie pleca ieradīsies dažādu paaudžu visu fakultāšu absolventi, lai kopīgi baudītu dārza svētkus neformālā gaisotnē. Lielākajās pasaules augstskolās šī ir ierasta prakse, ka norit labdarības pasākums ar plašu programmu.

 

Plaša programma vienuviet

Pasākums būs saistošs gan lieliem, gan maziem. Absolventiem tas būs brīnišķīgs maija novakars, lai noklausītos skaistu koncertu kopā ar domubiedriem – lielisks pasākums, lai satiktos ar sen neredzētiem draugiem un paziņām. Savukārt mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja jāt ar poniju spēlēs dažādas aizraujošas spēles. Sarunu teltī mierīgā un radošā atmosfērā tiks uzklausīti četru iedvesmojošu personību stāsti par tematu “Mans rododendru dārzs”. Kas ir šis dārzs? Katram stāstniekam noteikti uz to būs sava atbilde, taču visus vienos atziņa, ka tas ir grūti kopjams un prasīgs, bet nes skaistu rezultātu.

 

Rīgas zaļās rotas apmeklējums

Tāpat Absolventu dienas apmeklējuma laikā būs iespēja kopā ar ģimeni atpūsties no ikdienas kņadas. Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir brīnišķīga un savā ziņā unikāla vieta Rīgas pilsētā – piemērota gan aktīvai izklaidei, gan mierīgai atpūtai, baudot apkārtējo ziedu smaržas un krāsas. Pasākuma gaitā būs iespēja 2 reizes doties pavasarīgās pastaigās pa Botāniskā dārza teritoriju gida pavadībā, lai iepazītu dažādu zemju augus, kā arī dzirdētu interesantākos stāstus par tiem. Lieliska iespēja iemaldīties rododendru ziedonī vai paslēpties araukārijas ēnā.

Labdarības veicināšana

Apmeklējot šo pasākumu, var gūt ne tikai pozitīvas emocijas un satikt sen neredzētus studiju laikus biedrus un mācībspēkus, bet arī var palīdzēt tapt kādam sen lolotam projektam – LU Absolventu takai. Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem, kas visi tiks novirzīti šī gada lielprojekta atbalstam – LU Absolventu taka vīsies 150m garumā LU Botāniskā dārza teritorijā, tā būs simboliska vieta, kur satikties. Katrs absolvents var pielikt savu artavu projekta realizēšanā – takas izbūvē. LU Absolventu dienā tiks svinīgi atklāta takas pirmā kārta. Ziedojumus administrē LU fonds.

 

Piederības sajūtas stiprināšana

Katram absolventam pēc studiju beigšanas ir dažādas izjūtas par savu studiju laiku. Vienam tas ir tikai iegūts diploms un iespēja sekmīgi konkurēt darba tirgū, citam savukārt tā ir cieša saikne ar savu Alma Mater – spilgtas, gaišas atmiņas par studiju laiku laikiem, pasniedzējiem un studiju biedriem. LU Absolventu klubs sniedz iespēju piedzīvot pozitīvas emocijas atkal, apmeklējot LU Absolventu dienu. LU absolventi ir tik atšķirīgi, bet LU vieno.

Plašāka informācija par pasākuma programmu un iespēja noziedot projektam, nodrošinot ieejas biļeti: www.absolventudiena.lv