Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU fonds: Dāsnākie ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes absolventi, bet cītīgākie ziedotāji – biologi
Brigita Zutere
30.05.2018.

Tieši šodien, 30.maijā, aizrit pusgads, kopš Latvijas Universitātes (LU) galvenās ēkas foajē tika atklāta ziedotne jeb Baltijas augstskolās pirmais ziedošanas automāts. Pētot ziedojumu statistiku, secināts, ka dāsnākie ir tieši LU Juridiskās fakultātes pārstāvji, bet visbiežāk ziedojumu veikuši LU Bioloģijas fakultātes piederīgie.

Ziedotnes ieviesējs ir LU fonds, kas pateicas ikkatram LU saimes piederīgajam par ziedojumu kādam no aktuālajiem projektiem. Šobrīd digitālajā programmā www.ziedot.lu.lv ir seši aktuālie projekti, tai skaitā lielprojekts Atbalsts LU Absolventu takai. Kopējās projekta izmaksas mērāmās 45 tūkstošos eiro. Līdz šim ar vairākiem kampaņas aicinājumiem, gan LU Absolventu dienā ir savākti 19 893 eiro. Tas būs 150 metrus garš ceļš, kas vīsies līdz šim dārzā neizmantotajā daļā, kur savulaik bijusi kokskola – teritorija, kur pirms daudziem gadiem eksperimentāli no sēklām izaudzēti dažādi koki un krūmi aklimatizācijai, lai pēc tam izplatītu visā dārza teritorijā. Dažādu apstākļu dēļ šie dažādie un atšķirīgie koki un krūmi šobrīd ir sakoncentrējušies vienuviet, kas nu būs caurejams kā Absolventu takas pirmā kārta – Ēnu dārzs.

 

“Ziedotnes pirmais pusgads ir pagājis veiksmīgi. Esam pirmie starp Baltijas universitātēm, kuriem ir šāds moderns, mūsdienīgs ziedošanas rīks. Gandarījums ir par ziedotājiem, kuri, apmeklējot Latvijas Universitātes centrālo ēku, Raiņa bulvārī 19, piestāj pie ziedotnes un veic savu solidaritātes balsojumu Latvijas Universitātei, noziedojot kādam no LU projektiem. LU fonda vārdā pateicos visiem ziedotājiem un mudinu LU absolventus pievienoties, ziedojot LU Absolventu takas izveidei! Ziedot ir viegli, ziedot ir stilīgi! Esi viens no LU Botāniskā dārza veidotājiem,” tā Laila Kundziņa, LU fonda izpilddirektore, valdes locekle.

Bezskaidras naudas ziedojuma lielums svārstās no 5 eiro līdz 2 tūkstošiem eiro. Maijā LU Absolventu takai kāds anonīms ziedotājs, kurš pārstāv citu augstskolu, ir ziedojis 2 000 eiro, kas ir šī pusgada laikā lielākais ziedojums. Līdz tam dāsnākais bijis LU Juridiskās fakultātes absolvents, kurš gada nogalē ziedoja 1 000 EUR.

TOP3 devīgākās LU fakultātes ir attiecīgi LU Juridiskā fakultāte ar 2 065 eiro, LU Fizikas un matemātikas fakultāte ar 1 065 eiro un LU Bioloģijas fakultāte ar 1 006 eiro kopējo ziedojumu projektiem. Ceturtajā vietā ierindojas LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. Savukārt pētot ziedojumu skaitu, secinām, ka visvairāk ziedojumu ir bijis tieši no LU Bioloģijas fakultātes pārstāvjiem, kas sasniedz 27 individuālus ziedojumus, turpat 2.vietā ierindojas Fizmati ar 26 ziedojuma reizi, bet godpilnā 3.vieta kā cītīgākajam ziedotājam pienākas Ķīmijas fakultātei ar 19 ziedojumiem.

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.