Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Labdarības koncertā saziedoti 5 830 eiro onkoloģijas projektu atbalstam Latvijas Universitātē

13.07.2018.

Šonedēļ, 10. jūlijā, Rīgas Latviešu biedrībā norisinājās labdarības koncerts, kas veltīts profesora Dr. med. Jāņa V. Kļaviņa (1921-2018) piemiņai “Dziesma ir dzīve, dzīve ir dziesma”. Koncerts pulcēja ap 200 klausītāju, kuri ziedoja cēlam mērķim - onkoloģijas jomas attīstībai Latvijas Universitātē, kopā savācot 5 830 eiro.

Ziedojuma mērķis ir cieši saistīts ar Jāņa V. Kļaviņa dzīves gājumu - viņš bijis medicīnas zinātņu doktors, profesors, pasaulslavens vēža pētniecības speciālists, tai pašā laikā viņš bijis arī vokālās mākslas meistars. Jānis V. Kļaviņš dzimis Rugājos, Latvijā, bet vēlāk nācās emigrēt uz ASV. Tur trimdas latviešu un cittautu sabiedrībā plaši pazīstamais mūziķis vienlaikus kļuva par starptautiski atzītu medicīnas zinātņu doktoru, vairāku ASV augstāko mācībiestāžu un kopš 1963. gada līdz pensijai - Ņujorkas pavalsts Kolumbijas un Kornela Universitātes profesoru.

Šī labdarības projekta iniciators ir Jāņa V. Kļaviņa dēls Filips Kļaviņš, kurš ar Latvijas Universitātes fonda starpniecību vāca ziedojumus: “Tētis lielāko daļu savu zinātnisko darbu veltīja cīņai ar vēzi, un viņš koncentrējās un attīstīja virzienus, kas saistās ar tā sauktajiem vēža norādītājiem jeb marķieriem. Godinot tēti, mana ģimene vēlējās izveidot kaut ko paliekošu, tāpēc mana mamma, māsa, brālis un es visi sapratām, ka šāds ziedojumu projekts tētim būtu ļoti svarīgs, īpaši mērķis – palīdzēt Latvijai un onkoloģijas pētniecības attīstībai. Tāpat arī Latvijas Universitāte vienmēr bija ļoti tuva un svarīga tētim, un tas noteica izvēli sadarboties ar LU un LU fondu.” No mecenātu ziedotajiem līdzekļiem netiek ieturēti administratīvie izdevumi LU fondam.

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.