Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Aicina ziedot fizikas doktora Kaspara Ērgļa piemiņas stipendijai
LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte
20.08.2018.

Pieminot talantīgo fizikas doktoru Kasparu Ērgli, kura dzīves gājums pāragri aprāvās 2018. gadā, tiek aicināts ziedot viņa vārdā nosauktai stipendijai. Sākot ar 2019. gadu, plānots piešķirt stipendiju vienam Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Fizikas bakalaura programmas absolventam par izcilāko eksperimentālo noslēguma darbu.

Kaspars Ērglis uzauga Jēkabpils puses Salas ciemā un jau bērnībā interesējās par elektroniku, fiziku, matemātiku. Daudz ko apguva jau bērnībā pašmācības ceļā tik profesionāli, ka spēja visam ciemam veikt augstas klases sadzīves tehnikas un elektronikas remontdarbus. Vēlāk studējis Latvijas Universitātes “fizmatos”, 2010. gadā aizstāvot doktora disertāciju par tēmu “Lokanu magnētisku mikrostīgu īpašību un kustības eksperimentāli pētījumi”.

Kaspars bija zinātnieks un savas unikālās prasmes savienot fizikas pasauli ar elektronikas iespējām lika lietā, veidojot pasaules klases eksperimentus Latvijas Universitātē, Magnētisku mīkstu materiālu laboratorijā. Kopā ar profesoru Andreju Cēberu veiktais pētījums 2016. gadā saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas balvu kā viens no gada sasniegumiem Latvijas zinātnē. Kasparam patika izaicinājumi, viņu interesēja noskaidrot lietu būtību, pašam atrast ceļu, būvēt un programmēt. Kaspars ar savu zinātkāri un spēju iedziļināties un izprast pat sarežģītākās lietas bija un vienmēr paliks lielisks piemērs kolēģiem un studentiem.

Plānots, ka vienas stipendijas apmērs būs 300 eiro. Ziedot fizikas doktora K.Ērgļa piemiņas stipendijai var vietnē www.ziedot.lu.lv.  Ziedojumus administrē LU fonds, un visa ziedotā summa tiks novirzīta ziedojuma mērķim.