Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Foto: Toms Grīnbergs, LU
Stipendiāte: Nav labākas sajūtas par to, ka šodien es zinu vairāk nekā vakar

30.10.2018.

Divdesmit spējīgi un centīgi Latvijas Universitātes (LU) pirmā kursa studenti, pateicoties mecenātu atbalstam, saņēmuši stipendiju “Ceļamaize” un Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendiju. Visus vieno mērķtiecība un neatlaidība ceļā uz sasniegumiem, ko jau pierādījušas daudzās godalgas vidusskolas laikā gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā.

Savā veidā “Ceļamaize” ir pirmais solis pretim studijām. Šogad atbalstu ir saņēmuši 8 studenti, kuri izvēlēšies uzsākt pamatstudijas dažādās nozarēs.

2018./2019. akad. g. stipendijas "Ceļamaizes" ieguvēji - Daniils Vladimirovs (studē datorzinātnes Datorikas fakultātē (DF)), Karīna Melbārde (studē tiesību zinātnes Juridiskajā fakultātē (JF)), Daniels Marks Heincis (studē fiziku Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē (FMOF)), Alise Švandere (studē kultūras un sociālo antropoloģiju Humanitāro zinātņu fakultātē (HZF)), Andris Romanovskis (studē vides zinātnes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē (ĢZZF)), Raivo Vilcāns (studē psiholoģiju Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF)), Asnate Bērziņa (studē optometriju FMOF) un Vladislava Kurtukova (studē farmāciju Medicīnas fakultātē (MF)), kura motivācijas vēstulē rakstīja, ka “man patiesi patīk mācīties, jo nav labākas sajūtas par to, ka šodien es zinu vairāk nekā vakar; pie tam, man ir skaidrs mērķis un motivācija, lai mācītos vairāk un cītīgāk”.

Stipendijas mecenāti ir ASV dzīvojošā labdarības organizācijas “Friends of the University of Latvia” valdes locekle Vaira Inta Kristofere-Pelēķis, būvniecības uzņēmums SIA “Arčers”, vairāki individuālie ziedotāji, kā arī Dr. Ainas Galējas-Dravnieces (1925-2013) testamentārais novēlējums.

Savukārt M.M.V.Petkevičs (1860-1943) piemiņas stipendijai ir sens, aizkustinošs stāsts un vēl cēlāks nodoms, kas līdz pat mūsdienām atspoguļo 19.gs. sievietes alkas pēc izglītības un arī nesavtīgo dabu, atstājot savu mantojumu augstskolai. Šogad atbalstu, uzsākot studijas LU, saņēmuši 12 jaunieši.

M.M.V. Petkevičs piemiņas stipendijas ieguvēji - Kerolaina Stepe (studē tiesību zinātni JF), Arina Jermakova (studē ķīmiju Ķīmijas fakultātē (ĶF)), Jana Komļeva (uzsākusi studijas programmā “Angļu valodas skolotājs” PPMF), Zane Jermuša (studē finanšu menedžmentu Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF)), Jēkabs Jānis Akermanis (studē vēsturi Vēstures un filozofijas fakultātē (VFF)), Samanta Homiča (studē ķīmiju ĶF), Una Loreta Laviņa (studē datorzinātnes DF), Anita Garā (studē informācijas pārvaldību Sociālo zinātņu fakultātē (SZF)), Sofija Anna Kozlova (studē filozofiju VFF), Linda Lielbriede (studē tiesību zinātni JF), Ernests Tomass Auziņš (studē bioloģiju Bioloģijas fakultātē (BF)) un Vairis Stramkalis (studē starptautisko ekonomiku un komercdiplomātiju BVEF).

LU fonds pateicas mecenātiem par atbalstu studentiem, uzsākot studiju gaitas, un novēl stipendiju saņēmējiem maksimāli daudz laika veltīt studijām, sevis pašpilnveidei un sasniegt vēl augstākus rezultātus arī nākotnē.

Visu LU fonda stipendiātu svinīgā sumināšana norisināsies 2.novembrī plkst. 16:00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19, piedaloties mecenātiem un LU vadībai.