Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

2018./2019. akad. gada stipendiju ieguvēji, mecenāti, viņu pārstāvji un mācībspēki. Foto: Emīls Trauliņš.
LU fonda gada nozīmīgākajā pasākumā sveikts nepilns simts stipendiju saņēmēju

06.11.2018.

Latvijas Universitātes (LU) fonds ir filantropijas organizācija, kas fokusē, koncentrē un akumulē visus tos cilvēkus un mecenātus, kuri grib atbalstīt Latvijas Universitāti un izrādījuši vēlmi piedalīties tās attīstībā. 2. novembra pēcpusdienā tika sumināti 93 LU un citu augstskolu studenti, kuri saņēmuši mecenātu stipendijas 2018./2019. akad. gadā.

Šogad pasākums norisinājās jaunā formātā, apvienojot vairākus LU fondam raksturīgos atbalsta virzienus: stipendijas izciliem studentiem un mācību vides uzlabošanas projektu atbalsts. Pasākumu LU fonda valdes priekšsēdētaja prof. Ivara Lāča vadībā iesāka ar trīs vērienīgu mecenātu atbalstīto projektu akadēmiskajiem lasījumiem. Profesors Mārcis Auziņš iepazīstināja klausītājus ar projektu “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji”. Tajā ir apvienojušies akadēmiskie pētnieki, uzņēmēji un finansisti, kā arī lēmumu pieņēmēji, kuri trīs forumos ir diskutējuši par Latvijas nākotnes attīstību – apskatīti iekšējie (pilsoniskās sabiedrības veidošana, izglītība, tautsaimniecība, demogrāfija) un ārējie (ģeopolitika, investīciju un resursu plūsma, tehnoloģijas, reģionālā līderība) faktori, kā arī izglītības, zinātnes un tehnoloģiju sintēze.

Turpinājumā profesors Jurģis Šķilters prezentācijā “Telpa: no ģeometrijas uz uztveri” uzsvēra, ka telpas uztvere ir sava veida durvis uz daudziem procesiem, ar kuru palīdzību sakārtojam pasauli un apgūstam zināšanas. Veicot šos pētījumus, zinātnieki pēta cilvēka uztveres procesus un aizsāk pilnīgi neizpētītu virzienu, adaptējot tos latviešu valodas lietotājiem. Akadēmiskos lasījumus noslēdza LU pētnieks Jānis Karušs, stāstot par Latvijas zinātnieku ekspedīciju uz Antarktīdu, kas norisinājās šā gada februārī un martā. Tajā piedalījās J.Karušs, Kristaps Lamsters un Māris Krievāns. Ekspedīcijas laikā uzņemtas vairāk kā 11 tūkstoši aerofotogrāfijas, ko izmantos jaunu ortofotokaršu un digitālo virsmas modeļu izstrādei.

Stipendiāti ir dažādi, bet visus vieno mērķtiecība, tiekšanās pēc jauniem sasniegumiem un aizrautība tajā, ko dara. Pasākuma gaitā apliecinājumu par stipendijas iegūšanu saņēma nepilns simts visu studiju līmeņu studenti gan no LU, gan Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), gan Rīgas Stradiņa universitātes. “Stipendija ir stāsts ne tikai par stipendiātu, bet arī par mecenātu. Katru gadu Latvijas Universitātes mecenātu loks paplašinās – tā ir ne tikai labdarība, bet arī novērtējums LU  darbam,’’ tā stipendiātu sumināšanu iesāka otrās daļas vadītājs, LU absolvents Roberts Rasums, kurš pērn ieguva Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju. “Stipendija ir brīnišķīgs papildinājums studijās: tās iegūšana nes ne tikai privilēģijas, bet arī pienākumu būt par cienīgu studentu un stipendiātu. Šis ceļš ir ne tikai privileģēts, bet arī atbildīgs,” turpināja pasākuma vadītājs.

SPILGTĀKIE FOTOMIRKĻI

Sumināšanas pasākumā sveica 23 dažādu stipendiju ieguvējus, no tām divas ir jaunas – DELFI stipendija LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes studentiem un Galenieku ģimenes stipendija RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) pamatstudiju studentiem.

LU fonds lepojas ar stipendiju ieguvējiem un pateicas mecenātiem par atbalstu!