Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Mecenātu stipendiātu loks arvien paplašinās
Brigita Zutere
06.11.2017

Jau vairāku nedēļu garumā Latvijas Universitātes (LU) fondā novērojama manāma rosība – stipendiju komisiju sēdēs tiek izvērtēti perspektīvākie un neatlaidīgākie jaunieši. Vēl septiņpadsmit pārstāvji-stipendiāti no dažādām fakultātēm turpmāk godam nesīs kāda LU mecenāta vārdu.

Jau otru gadu tika izsniegta Alfreda Raistera piemiņas stipendija jauniešiem, kas LU studē eksaktās zinātnes. Viens no svarīgiem nosacījumiem atbalsta saņemšanai ir studenta gatavība palikt Latvijā, lai sniegtu labumu savas valsts sabiedrībai. Šajā akadēmiskajā gadā tika izraudzīti 12 jaudīgi un perspektīvi studenti. Tai skaitā, 5 jaunieši no Bioloģijas fakultātes - Kristīne Soboļevska, Jēkabs Fridmanis, Andris Dekants, Dita Pelnēna dalās ar savu misiju: “Strādāt, lai veicinātu Latvijas izaugsmi. Ļoti vēlos, lai nākotnē Latvijā būtu augstāks dzīves līmenis un līdz ar to laimīgāka sabiedrība.” Savukārt Jānis Leitāns sevi raksturo kā mērķtiecīgu uzņēmīgu, aizrautīgu: “Šīs īpašības manā pētījumu sfērā man ir ļāvušas sasniegt labus rezultātus, kas arī tika novērtēts.” LU Fizikas un matemātikas fakultāti pārstāv: Antons Pribitoks, Alise Ella Pretkalniņa un Andris Potrebko. Tostarp LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāti pārstāv Jurijs Ješkins, Viesturs Zandersons un Jānis Ivanovs.

Tāpat A.Raistera piemiņas stipendijas stipendiātu lokam pievienojies LU Ķīmijas fakultātes pārstāvis Haralds Baunis, kurš iepazīstina ar savu vīziju: “Mana misija ir piedalīties zinātnes attīstīšanā Latvijā, tās ilgtspējības un konkurētspējas attīstīšanā, fokusējoties uz pagaidām mazāk izpētītām jomām ar lielu potenciālu, kā, piemēram, elektroorganiskā ķīmija. Domāju, Latvijā ir daudz iespēju šādas nozares attīstīt, ir tikai nepieciešams atrast uzņēmīgus un atjautīgus cilvēkus, kas spētu ar tām nodarboties. Tas arī saistīts ar citu manu ieceri - veikt zinātnes popularizēšanu un veicināt tās apguvi plašākos sabiedrības lokos. Mūsdienās zinātne tiek padarīta tikai par izklaidi vai arī aizmirsta vispār. Es ticu, ka ir iespējams darīt ko vairāk šajā jomā un veikt plašu sabiedrības izglītošanu.”

"Eversheds Sutherland Bitāns" stipendija "Mūsdienu izaicinājumi tiesību piemērošanas teorijai un praksei Latvijā" nodibinājis mecenāts  Māris Vainovskis ar mērķi veicināt pētījumus par tiesību kvalitatīvas piemērošanas metodēm mūsdienās. Šī gada stipendiāts ir Aleksandrs Potaičuks, kura dzīves moto: “Virzīties uz priekšu un sev paraut līdzi citus!”

Zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” stipendijas mērķis ir studiju laikā atbalstīt LU Juridiskās fakultātes studentus, lai rosinātu viņu interesi par pētniecisko darbu izvēlētajā studiju jomā. Šogad par stipendiāti kļuvusi tiesību zinātņu studente Inita Čīma.

Pētera Alunāna ģimenes stipendiju ieguvušas divas jaunietes, tai skaitā Zane Anaite dalās ar savu misiju: “Mācīties, attīstīt sevi, radīt, vairot labo, palīdzēt. Ņemt no dzīves maksimāli daudz, ielikt daļiņu no sevis un nodot to tālāk. Darīt visu ar prieku un baudīt katru dzīves mirkli kā piedzīvojumu.” Savukārt Arta Paula Nuķe iedrošina pieteikties stipendijai arī turpmāk: “Ir tāds ļoti labs teiciens - kam droša sirds, tam laimējas. Ar to es gribu pateikt, ka, lai kaut ko iegūtu un sasniegtu, ir jātic sev. Nekad nevar zināt, vai tieši Tu būsi tas laimētajs šajā “spēlē”, taču noteikti būs apziņa un gandarījums, ka pamēģināji.”

Pirmoreiz tika piešķirta "Ad verbum" pirmsskolas pedagoģijas studentu stipendija, kas paredzēta LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesionālās bakalaura studiju programmas "Pirmsskolas skolotājs" studentiem, kuriem ir vēlme savu karjeru veidot kā pirmsskolas skolotājiem. “Iedvesmot bērnus uz pasaules izzināšanu,” tā savu misiju raksturo stipendijas ieguvēja Jana Kļaviņa.

Savukārt Laimiņu ģimenes stipendija bioloģijas zinātnēs ir paredzēta LU Bioloģijas fakultātes studentiem, kuri specializējas mikrobioloģijā un imunoloģijā. Šī gada stipendiāte Ilze Izabella Dindune iedvesmo citus: “Katra diena ir kā jauns piedzīvojums - nodzīvot katru piedzīvojumu mīlot to, ko daru, un cenšoties padarīt apkārtējo pasauli labāku.”

Ar Latvijas goda konsula Ilinoisas pavalstī, ASV, Roberta Blumberga gādību tiek nodrošināta Andreja Pildegoviča stipendija, ko pieškir LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas maģistra studiju programmas "Diplomātija" studentiem, kuriem ir interese nākotnē kalpot Latvijas diplomātiskajā korpusā. Jau otro reizi to ieguva Diāna Kazina: “Starptautiskajā sabiedrībā ir zināms teiciens, ka, ja vēlies, lai zināšanas izplatītos, māci sievieti un viņa parūpēsies par to, lai gan viņas bērni, gan apkārtējā sabiedrība no tā iegūtu maksimālu labumu un labākās iespējas mācīties un apgūt kaut ko jaunu.”

Visu stipendiātu svinīgā godināšanas ceremonija norisināsies 14. novembrī. Paldies mecenātiem par nesavtīgo atbalstu! Apsveicam katru no stipendiātiem un novēlam īstenot savas ieceres arī turpmāk!