Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Piešķirot stipendijas talantīgākajiem LU pirmkursniekiem, noslēgusies stipendiātu atlase
Brigita Zutere
08.11.2017

Nupat noslēgusies Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendiātu atlase, piešķirot M.M.V. Petkevičs piemiņas stipendiju un “Ceļamaizi” LU pirmkursniekiem, līdz ar to kopumā 2017./2018 akad. gadā stipendiātu lokam pievienojies nepilns simts ambiciozu studentu.

LU fonda stipendija "Ceļamaize" domāta LU pirmo kursu studentiem, kam ir izcilas sekmes mācībās un augsti akadēmiskie sasniegumi, kā arī dalība citās aktivitātēs ārpus mācību darba. Šogad stipendiju saņēmuši 5 talantīgi pirmkursnieki, tai skaitā Jana Kassaliete no LU Bioloģijas fakultātes, kuru raksturo centība un neatlaidība skolā, ne tikai mācībās, bet arī konkursos, ilgu gadu garumā, kā arī pārliecība par sevi un savām spējām. Alise Pokšāne turpmāk studēs vēsturi LU Vēstures un filozofijas fakultātē (VFF), arī Laura Kļaviņa uzsākusi vēstures studijas, un viņai ir skaidra sava misija: “Krāt zināšanas un ar laiku kļūt par atzītu savas nozares speciālisti, kā arī vienkārši būt laimīgai un spēt iedvesmot un iepriecināt arī citus!” Savukārt Artūrs Mazarevičs nākotni saista ar eksaktajām zinātnēm, iestājoties LU Ķīmijas fakultātē. Arī Eva Kucina kļuvusi par stipendāti. Uzsākusi Starptautisko ekonomisko attiecību studijas LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF): “Esmu mērķtiecīga - ja nospraužu sev mērķi, tad agri vai vēlu to noteikti sasniegšu. Tāpat man vienmēr ir bijusi vēlme izdarīt vairāk nekā no manis prasa, to varētu nosaukt arī par ambiciozitāti. Runājot par sasniegumiem skolas laikā, domāju, ka noteicošo lomu stipendijas iegūšanā spēlēja tas, ka es biju piedalījusies daudz kur, svarīgi, ka nebaidījos mēģināt piedalīties konkursos, olimpiādēs, kas reizēm man šķita kā "ne mans lauciņš."

Savukārt platīna mecenātes Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs (1860-1943) LU novēlētais mantojums ikgadu nodrošina piemiņas stipendiju ar mērķi studiju laikā atbalstīt spējīgus un centīgus LU pirmā kursa studentus. Šajā akadēmiskajā gadā stipendiju ieguvuši 6 jauni, mērķtiecīgi studenti. Tostarp Sabīne Riekstiņa un Aivars Pētersons uzsākuši studijas LU BVEF, pie tam A.Pētersons iedrošina studentus arī turomāk izmantot iespēju pieteikties stipendijai: “Nevajag šaubīties, dzīve sniedz iespējas, un šīs iespējas jāizmanto. Lai kā varētu likties, ka izredzes ir niecīgas, tās pastāv un tām jātic!” LU Sociālo zinātņu fakultātes bakalaura studiju programms "Komunikāciju zinātnes" pirmā kursa students Roberts Kličovs raksturo savas īpašības, kas viņam palīdzēja kļūt par stupendiātu: “Mērķtiecība, patstāvība, centība un radošums – manuprāt, šīs īpašības ļauj man tiekties pēc saviem mērķiem un ļāva iegūt LU fonda stipendiju. Es centos pierādīt to, ka arī liktenim var pretoties, un jebkurš spēj sasniegt savus mērķus, ja cilvēks to vēlas.Manuprāt, viens no maniem galvenajiem sasniegumiem ir klavierspēle, kas man deva iespēju atvērties un izpaust savas emocijas, kā arī parādīt savu skatījumu uz pasauli.Patrīcija Kuzmina turpmāk studēs filozofiju LU VFF, savukārt Diāna Sloboda (Ķīmijas fakultāte) un Anna Skrastiņa, kura kļūs par dabaszinātņu un IT skolotāju, savu arī nākotni saista ar eksaktajām zinātnēm.

Visu stipendiātu svinīgā godināšanas ceremonija norisināsies 14. novembrī. Paldies mecenātiem par nesavtīgo atbalstu! Apsveicam katru no stipendiātiem un novēlam īstenot savas ieceres arī turpmāk!