Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

SIA “Mikrotīkls” stiprina sadarbību ar Latvijas Universitāti, ziedojot vēl 250 000 EUR
Brigita Zutere
29.12.2017

Viens no visu laiku lielākajiem Latvijas Universitātes (LU) atbalstītājiem un LU fonda mecenātiem, novērtējot esošo sekmīgo sadarbību un stiprinot to arī turpmāk, gada nogalē ir ziedojis vēl 250 tūkstošus euro, lai turpinātu attīstīt eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomu Universitātē.

LU ir ļoti daudz un dažādu mecenātu, un ikkatrs no šiem mecenātiem ir milzīgas pateicības un apbrīnas vērts, jo viņi dara vai ir izdarījuši to, ko spēj tikai retais – ziedot daļu no saviem darba augļiem citiem. LU fonds lepojas, ka ir veiksmīgi sadarbojies ar mecenātu SIA “Mikrotīkls”, kas ir MikroTik RouterOS programmatūras izstrādātājs un RouterBoard iekārtu ražotājs. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt plašam lietotāju lokam pieejamus, jaudīgus un ērti lietojamus datortīklu pārvaldes rīkus.

SIA „Mikrotīkls” ir sniedzis atbalstu Latvijas Universitātes attīstībai jau no 2011. gada, kad uzņēmums uzdāvināja LU Datorikas fakultātei divus MikroTik maršrutētāju komplektus ar plašu funkcionalitāti, ko studenti lieto gan praktiskajās nodarbībās studiju kursa "Datortīklu administrēšana" ietvaros, gan arī dažādu tīklošanas protokolu pētījumos. Savukārt 2015. gada nogalē SIA “Mikrotīkls” ziedoja pusmiljonu euro, tādējādi atbalstot 12 LU projektus par kopējo summu 424 000 eiro, lai atbalstītu eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomu. Sveicot LU tās dzimšanas dienā, 2016. gadā tika saņemts 1 miljona euro ziedojums, no kā līdz šim ir atbalstīti vēl 18 vērienīgi projekti un tiks izmaksātas 6 stipendijas talantīgākajiem un perspektīvākajiem doktorantūras studentiem. Šī gada nogalē mecenāts ir ziedojis vēl 250 tūkstošus, tādējādi kopējā mecenāta Universitātei saziedotā summa ir 1,75 miljoni euro, kas padara SIA „Mikrotīkls” par vienu no visu laiku lielākajiem LU atbalstītājiem un LU fonda platīna mecenātu.

Kā vienu no nozīmīgākajiem projektiem un ieguldījumu primārās veselības jomā var saukt modernas, digitālas un drošas izmeklējumu aprites sistēmas izveidi, nodrošinot diagnostikas izmeklējumu pieejamību pacientiem, ko veic LU Medicīnas fakultātē mācībspēki un studenti jaunizveidotajā Ortopēdijas laboratorijā. “Pētniekiem, kuri vēlas pretendēt uz LU fonda mecenātu ziedojumiem, es vienmēr atgādinu, ka šī ir unikāla iespēja sapņot un pieteikt projektus, kas ir patiesi jēgpilni un ar acīmredzamu atdevi zinātnei un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai. Dažādi grantu konkursi, kas nav mecenātu ziedojumi, ir smagnēji un "aplauž spārnus" drosmīgām idejām, jo ir jāatbilst daudz un dažādiem striktiem kritērijiem, kuru rezultātā pētniekam ir jāparedz projektos darīt lietas, kuras varētu arī nedarīt. Šim ziedojumam ir viens mērķis: atbalsts dabaszinātnēm un medicīnai. Tas dod iespējas domas brīvībai un pieteikt savus sapņu projektus," tā LU fonda valdes locekle un izpilddirektore L. Kundziņa-Zvejniece.

Latvijas Universitāte un Latvijas Universitātes fonds pateicas par dāsno atbalstu un esošo sadarbību!

 

Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 8 filiāles un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.