Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
SIA "Mikrotīkls" stipendijas ieguvēja Poļina Zaļizko
SIA "Mikrotīkls" stipendijas ieguvēja Poļina Zaļizko

Medicīnas doktorantes pētījums nes LU vārdu Japānā
Brigita Zutere
04.01.2018

Latvijas Universitātes (LU) jaudīgākajiem eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomas pirmā kursa doktorantiem pērn tika piešķirtas sešas SIA "Mikrotīkls" stipendijas. Tai skaitā, stipendiātes gods ir LU Medicīnas fakultātes studentei Poļinai Zaļizko, kura nupat ir apmeklējusi starptautisku medicīnas jomas konferenci Japānā.

Poļina Zaļizko ārsta grādu ir ieguvusi LU jau 2013.gadā, kam sekojušas mācības LU Internista rezidentūrā, 2016.gadā iegūstot sertificēta terapeita diplomu. Turpmāk no 2016.gada līdz šim brīdim Dr.Zaļizko studē LU Medicīnas fakultātes Gastroenteroloģijas rezidentūrā. Savukārt 2017.gada tika pieņemts izaicinājums iestāties LU doktorantūrā, tieši Medicīnas un farmācijas studiju programmā. Tiek atzīts, ka ir jābūt motivētam un centīgam, nepārtraukti jāmācās, jātiecas uz priekšu un jāaug savās prasmēs.

Nenovērtējama pieredze medicīnā ir iespējama tikai rūpīgi un uzmanīgi strādājot, nodarbojoties ar zinātniskiem un pētnieciskiem darbiem, apmainoties ar informāciju un idejām ar ārstiem ne tikai savā valstī, bet arī ārpus tās. Darbam medicīnā ir jāsakrīt ar savu hobiju, jo tikai tad var sasniegt visaugstākos mērķus medicīnas jomā. Tieši tādēļ ikdienas darba gaitas tiek aizvadītas P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā, Gastroenteroloģijas, Hepatoloģijas un uzturterapijas centrā, kur tiek pētītas iekaisīgas zarnu slimības (IZS).

Kā zināms, IZS skar visu vecumu pacientu grupas, un šo pacientu ārstēšana ir nozīmīga veselības aprūpes problēma mūsdienās. P.Zaļizko pēta un strādā pie IZS medikamentu metabolisma analīzes un personalizētas terapijas modeļa izveides šiem pacientiem. 2017.gada nogalē, no 4.-6. decembrim,  P.Zaļizko izmantoja iespēju prezentēt savu savu pētījumu par iekaisīgām zarnu slimībām Pasaules Gastroenteroloģijas kongresā "BIT's 2nd Annual World Congress of Digestive Disease 2017", kas norisinājās Fukuokā, Japānā.

Būtiski uzsvērt, ka es izsaku vislielāko pateicību par MikroTik atbalstu! Tas man ir devis jaunus spēkus un iedvesmu zinātnes darbībā un attīstībā! Pavērušās jaunas iespējas un interesantu ideju īstenošan. Turklāt, pateicoties MikroTik stipendijai, man ir iespēja mācīties un strādāt zinātnē Latvijā - savā dzimtenē. Es esmu tiešām priecīga un pateicīga! Iesaku visiem studējošiem, zinātniekiem, pētniekiem nekad nešaubīties par saviem spēkiem! Un "ja vēlies iegūt to, kā Tev nekad nav bijis, Tev jādara tas, ko nekad neesi darījis",” tā P.Zaļizko komentē savas jaunās iespējas un gandarījumu pēc stipendijas iegūšanas, kas palīdzējis vēl vairāk nodoties pētniecībai.