Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU absolventes, matemātikas vēsturnieces un mākslinieces Dainas Taimiņas tamborētā hiperboliskā plakne
LU absolventes, matemātikas vēsturnieces un mākslinieces Dainas Taimiņas tamborētā hiperboliskā plakne
LU absolventes, matemātikas vēsturnieces un mākslinieces Dainas Taimiņas tamborētā hiperboliskā plakne Rakstnieka Knuta Skujenieka – rokas atlējums ģipsī ar viņa zīmuli Latvijas Nacionālā teātra aktiera Ulda Dumpka fotogrāfija Latviešu režisora Jāņa Streiča fotogrāfija
Kas vieno Žani Peineru, Evu Johansoni un Dainu Taimiņu?
Brigita Zutere
04.04.2018

Turpinoties Latvijas Universitātes (LU) Absolventu takas ziedošanas kampaņai, no 18.aprīļa līdz 17.maijam būs skatāma izstāde, kuras laikā būs aplūkojami LU absolventu un citu sabiedrībā pazīstamu personību priekšmeti, kuri ir nodoti labdarības akcijai. Atklāšana paredzēta 18.aprīlī plkst. 11:00 LU Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, bet pēc tam priekšmeti būs pieejami tiešsaistes izsolē.

LU ir viena no tradīcijām un absolventiem bagātākajām Latvijas augstskolām jau 99 gadu garumā. Tiek lēsts, ka LU ir absolvējuši ceturtdaļmiljons cilvēku, kas ir ievērojams jauno speciālistu devums Latvijas tautsaimniecībā. Līdzās universitātei darbojas Latvijas Universitātes fonds, kas ir viens no lielākajiem filantropijas virzītājspēkiem Baltijas augstskolās – ik gadu tiek atbalstīti desmitiem perspektīvāko un mērķtiecīgāko studentu, kā arī tiek sniegts atbalsts progresīvākajiem LU zinātniekiem, sniedzot atbalstu  pētījumu veikšanai. Tāpat tiek atbalstīti sociālie, kultūras un citi projekti, kas palīdz universitātes vidi padarīt vēl skaistāku un sakoptāku. Šī gada lielprojekts ir LU Absolventu takas izbūve, kas atradīsies LU Botāniskajā dārzā. Absolventu taka būs sava veida ceļš, kas vīsies cauri dārzam, apvienojot dažādus labiekārtojuma elementus un vides objektus. Visā garumā taka mainīs savu raksturu no ēnainas līdz spilgtas saules apspīdētai. Ziedot projektam var mājaslapā www.ziedot.lu.lv.

18.aprīlī plkst. 11:00 LU Dabas mājas centrālajā daļā, tā sauktajā mājas sirdī, Jelgavas ielā 1, tiks atvērta pirmā LU fonda organizētā izstāde, kurā katrs interesents varēs aplūkot un paralēli galerijas un izsoļu nama “Birkenfelds” tiešsaistes izsolē iegūt savā īpašumā kādu no vairāk nekā 20 priekšmetiem, tai skaitā viena no zināmākajiem latviešu spalvas meistariem – Knuta Skujenieka – rokas atlējums ģipsī ar viņa zīmuli, LU absolventes, matemātikas vēsturnieces un mākslinieces Dainas Taimiņas radītu tamborēto hiperbolisko plakni. Profesore guvusi pasaules atzinību un apbrīnu, kā arī starptautiska mēroga apbalvojumus par viņas tamborētajiem matemātiskajiem modeļiem, kas palīdz bērniem un pieaugušajiem saprast un iemīlēt šīs zinātnes brīnumus. 2013. gadā iegājusi pasaules vēsturē un reģistrēta Ginesa rekordu grāmatā ar 6,7 kilogramu smago un 70 x 70 x 50 centimetrus lielāko pasaulē tamborēto hiperbolisko plakni. Tāpat varēs iegūt režisora Jāņa Streiča, aktieru Ulda Dumpja un Olgas Dreģes, operdziedātājas Marinas Rebekas fotogrāfijas ar izsoles uzvarētājiem individuālu novēlējumu un parakstu. Tiks izsolīts LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes absolventa, basketbolista Žaņa Peinera sporta krekls ar autogrāfu, kā arī varēs iegūt unikālu ģimenes vai grupas ekskursiju Latvijas Televīzijā LU absolventes TV personības Evas Johansones vadībā. Tāpat vieglatlētes, LU absolventes Lauras Ikaunieces-Admidiņas sporta apaviem, ar kuriem viņa ir startējusi iepriekšējās Olimpiskajās spēlēs, vēl būs iespēja piedalīties unikālā eskursija 2,5h laikā Rīgas Zooloģiskajā dārzā LU absolventa Ingmāra Līdakas pavadībā, tāpat tiks izsolīti daudzi citi priekšmeti un aktivitātes. Savukārt no 25.aprīļa līdz 13.maijam būs pieejama izsoles platforma sadarbībā ar galeriju un izsoļu namu “Birkenfelds”. Zīmīgi, ka izsoles beigu datums ir Mātes diena – kā pateicība savai Alma Mater – Latvijas Universitātei.

Visus izsolē iegūtos līdzekļus novirzīs LU Absolventu takas būvniecībai. Kopējās projekta izmaksas lēšamas 45 tūkstošu eiro apmērā, un ziedojumi, kurus administrē LU fonds, tiks izmantoti, lai uzstādītu vajadzīgās instalācijas, kā arī labiekārtotu līdz šim neizmantoto Botāniskā dārza daļu, kas apvieno unikālu dažādu augu sugu daudzveidību vienuviet, kas parastā biotopā nav sastopami; to sauc par kokskolu. Līdz šim absolventi un LU partneri ir saziedojuši nepilnu trešdaļu nepieciešamās summas, t.i., 13 000 eiro. Kampaņas kulminācija ir paredzēta 18.maijā, LU Absolventu dienā, kad tiks atklāta daļa no Absolventu takas.