RE&RE

Būvuzņēmējs, kas nodrošina plašu pakalpojumu klāstu un profesionālu procesu un darbu vadību un īstenošanu, tai skaitā dažādas nozīmes ēku celtniecību, kā arī vēsturisku ēku rekonstrukciju un restaurāciju. Dibināts 1993. gadā.

Atbalsts

2012. gada 20. septembrī RE&RE parakstīja ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Latvijas Universitātes (LU) fondu, kļūstot par būvniecības partneri un atbalstītāju unikālam un pirmajam šāda veida projektam Latvijā, kuru īsteno Latvijas Universitāte, kas padziļināti un kvalitatīvi analizē būvniecības procesā izmantotās tehnoloģijas un materiālus.

Projekta ietvaros Rīgā Botāniskajā dārzā tiks izveidots testēšanas poligons ar īpašām celtnēm, kuru būvniecībā tiks izmantotas un testētas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotas būvkonstruckijas, risinājumi, izejmateriāli, procesi utml. Projekta mērķis ir identificēt un izstrādāt Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotus ārējo norobežojošo konstrukciju risinājumus, galvenokārt no vietējām izejvielām, kas ļautu nodrošināt termiskā komforta apstākļus telpās ar mazu energopatēriņu.

Kā atzīst RE&RE ģenerāldirektors Didzis Putniņš, "šis projekts iet roku rokā ar ilgtspējīgās būvniecības pamatprincipiem un RE&RE, tāpat kā visa nozare, šajā virzienā sper jau pirmos soļus. Lieliski, ka šeit zinātne, pētījumi iet rokrokā ar praktiķu darbu, ražotājiem, būvniekiem. Pētījums par vietējo izejmateriālu un konstrukciju risinājumu pilnveidošanu ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ļauj nodrošināt cilvēkiem un videi piemērotu dzīves un darba vidi. Līdzīgi kā uztura speciālisti iesaka mums ēst mūsu reģionā audzētus dārzeņus un augļus, mēs, kā būvnieki, varam apgalvot - jāatbalsta, jāattīsta mūsu klimatiskajiem apstākļiem, temperatūras svārstībām un ģeogrāfiskajām īpatnībām piemēroti risinājumi. Izpētot un pārzinot dažādus materiālus, to īpašības un izmaiņas Latvijas klimatā, inženieri, arhitekti un mēs, būvnieki, varēsim ļoti precīzi piemērot materiālus, paaugstinot energoefektivitāti, ēkas ilgtspēju kopumā, cilvēku dzīves kvalitāti un harmoniju apkārtējā vidē!".

Atbalsta summa projektam:  13 735,95 eiro.

Paldies par atbalstu!