Frequently asked questions when applying for scholarships in the 2020/2021 academic year

Find answers and discover more!

When applying for scholarships, the prospective first-year undergraduate students of the University of Latvia must attach their 12th grade certificate with statement of records, as well as the results of the centralized exams (CE) to the electronic application.

The Curriculum Vitae or CV must be completed in accordance with the Europass requirements.

Yes, it is possible to receive the state-administered scholarship and the UL Foundation-administered scholarship at the same time.

Yes, you can still apply for a scholarship and to receive it under the condition that you continue your studies at the university.

Yes, scholarships administered by the UL Foundation are open to all students regardless of the source of funding that covers their studies – whether they come from state budget or personally paid fees.

Yes, it is possible to apply for several scholarships at the same time. The applicant must complete a separate application form for each scholarship. However, when the scholarships are awarded, it is possible to receive only one scholarship.

A student cannot receive two patronage scholarships at the same time, regardless of whether it is offered and administered by the UL Foundation or another organization.

Yes! In order to stimulate the interest of future scholarship applicants and recipients in the University of Latvia patrons, when applying for any patronage scholarship administered by the University of Latvia Foundation, the applicant must attach a free-format essay (up to 6 000 characters, including spaces) on the topic "Which UL patron/ess would I like to resemble and why?"

Soļi, lai veiksmīgi pieteiktos LU fonda administrētajām stipendijām:
•    Veic reģistrāciju šeit
•    Pēc reģistrēšanās saņemsi saiti un savu lietotājvārdu, paroli uz norādīto e-pastu tālākai reģistrācijai.
•    Pieslēdzies sistēmā ar saņemto lietotājvārdu un paroli(ja esi LUIS lietotājs, parole būs tā pati, kas LUIS).
•    Pieslēdzoties, Jūs, varēsiet pieteikties sev vēlamai stipendijai un pievienot visus nepieciešamos dokumentus tiem norādītajās vietās. Šajā saitē Jūs varēsiet norādīt rekomendācijas sniedzēju vārdus un e-pastus, iesniedzot pieteikumu, rekomendācijas sniedzēji saņems saiti, kur varēs paši pievienot rekomendācijas vēstules. 
•    Ja rodas kādas problēmas, sazinies ar LU fondu uz fonds@fonds.lv.

Tas ir pēc Jūsu izvēles. Iesakām, protams, izvēlēties labāko vidējo vērtējumu no visām atzīmēm. 

Motivācijas vēstule ir Jūsu izveidots teksts par to, kāpēc uzskatāt, ka esat pelnījis saņemt stipendiju. Motivācijas vēstulē var arī īsi minēt savu pieredzi un to, kas jums padodas. Savukārt eseja ir kā domraksts, kurā ir jaraksta stāstījuma kopums par kādu noteiktu tēmu (LU fonda gadījumā - par kādu no mecenātiem).

Nē, uz interviju tiek aicināti tie, kas ir izturējuši pirmo kārtu - dokumentu iesniegšanu. Dokumenti tiek izskatīti un pēc tam atbilstošākie kandināti tiek aicināti uz interviju.

Rekomendācijas vēstules ir jāiesniedz pašiem rekomendācijas sniedzējiem (skolotājiem, pasniedzējiem utt.). Kad students aizpilda pieteikuma anketu, tad pie pie rekomendācijas vēstuļu sadaļas ir jāievada rekomendācijas sniedzēju e-pasti. Uz šiem e-pastiem rekomendācijas sniedzēji saņems ziņu par to, kur un kā ir jāpievienojas, lai ievietotu rekomendācijas vēstuli. 

Pēc stipendiju pieteikšanās noslēguma brīža komisija savu lēmumu pieņem mēneša laikā. 

Jā, var, bet studentam ir jāstudē Latvijas Universitātē (dažas stiepndijas ir paredzētas arī Rīgas Stradiņa universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes studentiem).

Jā! Eseja nedrīkst būt tā pati, kas tika iensiegta pagājušajā gadā, ir jāraksta jauna.

Jā! Lai veicinātu altruisma kultūras sekmēšanu stipendiātu vidū, atbalsta saņēmēji aicināti katru semestri veikt brīvprātīgo darbu. Katram LU fonda stipendiātam ir jāveic vismaz 20 stundu brīvprātīgais darbs katrā semestrī. Brīvprātīgais darbs rekomendējoši jāveic LU fonda, LU vai Latvijas labā.