Biežāk uzdotie jautājumi, piesakoties stipendijām 2021./22. akad. gadā

Rodi atbildes un uzzini vairāk jau tagad!

Topošajiem LU pamatstudiju 1. kursa studentiem, piesakoties stipendijām, elektroniskajā pieteikumā ir jāpievieno 12. klases liecība, kā arī centralizēto eksāmenu (CE) rezultāti (ja tādi ir pieejami).

Curriculum Vitae jeb CV jāaizpilda atbilstoši EUROPASS prasībām: https://europa.eu/europass/eportfolio/screen/profile-wizard?lang=lv

Jā, vienlaikus var saņemt valsts un LU fonda administrēto stipendiju.

Jā, var pretendēt uz stipendiju, arī atrodoties Erasmus+ programmā, un saņemt stipendiju ar nosacījumu, ka students turpina studijas universitātē.

Jā, LU fonda administrētajām stipendijām var pieteikties neatkarīgi no studiju finansējuma avota – budžeta vai maksas.

Jā, vienlaikus var pieteikties vairākām stipendijām, katrai stipendijai aizpildot savu pieteikuma anketu, bet stipendijas iegūšanas gadījumā ir iespējams saņemt tikai vienu stipendiju.

Students nedrīkst vienlaikus saņemt divas mecenātu stipendijas neatkarīgi no tā, vai to piedāvā un administrē LU fonds vai cita organizācija.

Jā! Lai veicinātu nākamo stipendiātu interesi par LU mecenātiem, piesakoties jebkurai LU fonda administrētajai mecenātu stipendijai, pretendentam ir jāpievieno pieteikumam brīvā eseja (apjoms no 2 500 līdz 6 000 zīmēm, ieskaitot atstarpes), rakstot par jebkuru sev tīkamāko mecenātu no fonda mājaslapas sadaļas "Lepojamies", par tēmu “Kuram Latvijas Universitātes mecenātam (-ei) es vēlos līdzināties un kāpēc?".

Piesakoties vairākām stipendijām, pretendents var pievienot pieteikumam vienu un to pašu eseju.

Padomi izcilai esejai!

Soļi, lai veiksmīgi pieteiktos LU fonda administrētajām stipendijām:
•    Veic reģistrāciju šeit
•    Pēc reģistrēšanās saņemsi saiti un savu lietotājvārdu, paroli uz norādīto e-pastu tālākai reģistrācijai.
•    Pieslēdzies sistēmā ar saņemto lietotājvārdu un paroli(ja esi LUIS lietotājs, parole būs tā pati, kas LUIS).
•    Pieslēdzoties, Jūs, varēsiet pieteikties sev vēlamai stipendijai un pievienot visus nepieciešamos dokumentus tiem norādītajās vietās. Šajā saitē Jūs varēsiet norādīt rekomendācijas sniedzēju vārdus un e-pastus, iesniedzot pieteikumu, rekomendācijas sniedzēji saņems saiti, kur varēs paši pievienot rekomendācijas vēstules. 
•    Ja rodas kādas problēmas, sazinies ar LU fondu uz fonds@fonds.lv.