Valdis Dombrovskis

Valdis Dombrovskis ir absolvējis Rīgas Tehniskās Universitātes Inženierekonomikas fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūtu, iegūstot profesionālā maģistra grādu nodokļu un muitas administrēšanā. Maģistra darba eksperimentālās daļas izstrādi veicis Maincas Universitātes (Vācija) Fizikas fakultātē, savukārt iepriekš Rīgas Tehniskajā Universitātē ieguvis inženierzinātņu bakalaura grādu ekonomikā un Latvijas Universitātē -  bakalaura grādu fizikā. 

Šobrīd V.Dombrovskis ir Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos, atbild arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību. Pirms tam trīs reizes ieņēmis Latvijas Ministru prezidenta amatu, kļūstot par visilglaicīgāko premjeru Latvijas vēsturē.

Pirms kļūšanas par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju, Valdis Dombrovskis otro reizi 2014.gadā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta deputātu (pirmo reizi 2004 – 2009) un Latvijas delegācijas EPP vadītāju.

Bijis Saeimas deputāts (2004.03 – 2004.06. un 2014.01. – 2014.06.) un  finanšu ministrs no 2002.gada līdz 2004.gadam.

Pirms pievērsies politikai, strādāja kā galvenais ekonomists Latvijas Bankā (1998-2002).

2014.gadā Valdis Dombrovskis apbalvots ar 2.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem valsts darbā, nozīmīgu personīgo ieguldījumu, nodrošinot Latvijai lielāku ģeopolitisko, ekonomisko un monetāro drošību un palielinot politisko ietekmi Eiropas Savienībā.

2018. gadā kļūst par LU Goda biedru par atbalstu Latvijas augstākās izglītības attīstībai, zinātnes un inovāciju stratēģijas izveidei.

Atbalsts

2018. gadā ziedo 1 500 eiro, pieškirot 3 vienreizējas Valda Dombrovska Izcilības stipendijas LU eksakto zinātņu pamatstudiju studentiem - Karīnai Ješkinai, Ksenijai Korotkajai un Rihardam Ruskam.

Paldies par atbalstu!