Roberts Hiršs

Mecenāts Roberts Hiršs (1895-1972) dzimis Madonas apriņķī. Kļuvis par ietekmīgu Latvijas brīvvalsts laika rūpnieku un uzņēmēju, aizsācis zīda un mākslīgā zīda audumu ražošanu Latvijā. Rūpniecības attīstībai izmantojis zinātnes sasniegumus, kā arī sadarbojies ar LU. 1925. gadā izveidojis nelielu darbnīcu, kas vēlāk kļuva par AS „Rīgas Audums”. 1939. gadā ar ģimeni emigrējis uz Zviedriju, vēlāk uz ASV, kur turpinājis darboties tekstilrūpniecībā.


Atbalsts

Roberts Hiršs 1972. gadā novēlēja Latvijas Universitātei zemi un 5 ēkas Rīgā, Salamandras ielā 1 (bijusī fabrikas „Rīgas Audums” teritorija), kā arī zemi un ēkas Līgatnes novada Līgatnes pagasta „Ratniekos” (bijusī AS „Rīgas Audums” vasaras atpūtas mītne).

Mecenāta Roberta Hirša novēlētais lauku īpašums „Ratnieki” Līgatnes novadā, piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus, ir kļuvis par savdabīgu tūrisma atpūtas un mācību centru.

Kompleksu veido vairākas ēkas (Kungu māja, Baltā māja, stallis, klēts, mazā klēts, pirts, šķūnis, sporta spēļu laukumi) ar iespēju izmitināt 136 personas. Komplekss piemērots konferenču, semināru, sporta spēļu utt. rīkošanai.

Paldies par atbalstu!