Kerena Ansone

Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendijas ieguvēja 2020./21. akad. gadā

Stipendijas pirmsākumi meklējami 1942. gadā, kad mecenāte Minna Matilde Vilhelmīne Petkevičs (1860-1943) Latvijas Universitātei (LU) testamentāri novēlēja daļu sava nama K. Barona ielā, lai no peļņas tiktu veidots stipendiju fonds latviešu izcelsmes LU pamatstudiju 1. kursa studentiem, mācībās un ārpusskolas aktivitātēs centīgiem un talantīgiem vidusskolu beidzējiem, kuri ir nākuši no daudzbērnu ģimenes vai tiem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām. M.M.V. Petkevičs paliks atmiņā kā sieviete, kura arī šodien mums atgādina par izglītības un rakstura stingrības būtisko lomu ikdienas dzīvē.


Kerena Ansone studē LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes bakalaura studiju programmas "Industriālā inženierija" 1. kursā. Lai Kerena nosauktu savus vaļaspriekus, viņai sākumā ir jāievelk elpa, jo to ir tiešām daudz. Tā kā Kerena ir apķērīga un ātri mācās, viņai iepatīkas viss, ko pamēģina. Taču lietas, no kurām pašai būtu grūti atteikties, noteikti ir sports, kulinārija, mode un mācīšanās, īpaši eksaktās zinātnes (lai arī cik dīvaini tas izklausītos, viņai tiešām ļoti patīk pildīt dažādus uzdevumus, apgūt jaunas vielas, taisīt projektus, kaut ko prezentēt utt.). Kerena sporto jau kopš bērnības, 9 gadus spēlē basketbolu, turklāt viņai ir bijusi arī 2 gadu profesionālā pieredze. Viņa ir ārkārtīgi liels ūdens sporta veidu fans (veikošana, ūdensslēpes), kā arī Kerenu aizrauj pludmales volejbols.   

Iepazīsti Kerenu!

  • Kas ir tavs lielākais talants un nozīmīgākie sasniegumi līdz šim?

Viens no maniem lielākajiem talantiem, manuprāt, ir spēja sakārtot prioritātes un turēties pie tām, jo ir izdevies apvienot divus treniņus dienā ar izcilām sekmēm skolā.

  • Kādas ir tavas pētnieciskās intereses?

Esmu ļoti ieinteresēta visdāžādākajos tematos, sākot no atomfizikas un beidzot ar kulināriju, taču turpmāk esmu izvēlējusies savas intereses centrēt industriālajā inženierijā.

  • Ko tev nozīmē stipendijas iegūšana?

Stpendijas iegūšana man nozīmē apkārtējo un galvenokārt stipendijas komisijas ticību maniem spēkiem, novērtējumu manam ieguldītajam darbam, kā arī iespēju turpināt attīstīt sevi un savas spējas.

  • Kāda ir tava dzīves misija, sūtība?

Nest gaismu pasaulē.

  • Kāpēc tu ieteiktu citiem studentiem pieteikties stipendijai?

Citiem studentiem es teiktu to pašu, ko teicu sev, kad sāku apsvērt domu par pieteikšanos, – ko man zaudēt? Tu nevari neko zaudēt, tu vari tikai iegūt. Tev nevar neko atņemt, tu vari tikai saņemt. Tas ir lielisks veids, kā paplašināt savas iespējas un redzesaloku.

  • Kādu grāmatu (-as) tu ieteiktu izlasīt citiem stipendiātiem?

Šajā vietā droši vien būtu pareizi uzrakstīt kādu ļoti intelektuālu grāmatu, kas citiem liktu domāt, ka esi « ļoti inteliģents un gudrs cilvēks », taču grāmatas, ko es tiešām patīk lasīt ir romāni, daži no mīļākajiem ir Šarlote Brontē « Džeina Eira », Suzenas Kolinsas triloģija « Bada spēles » un Patrika Nesa triloģiju « Haosa spēle ».

  • Kādu kinofilmu (-as) tu ieteiktu noskatīties citiem stipendiātiem?

Stīvena Kinga drāma “Zaļā jūdze” (1999).

  • Kāds ir tavs dzīves sauklis/moto?

Dari to, kas dara tevi laimīgu.