2020. gadā pirmo reixi tika izsludināts konkurss akadēmiķa Vitauta Tamuža balvai. Akadēmiķis savā testamentā novēlēja 5000 eiro jauno materiālzinātņu jomas pētnieku atbalstam. Lai veicinātu un atbalstītu Latvijas zinātnieku pētījumus kompozītu materiālu mehānikā, LU fonds iedibina Vitauta Tamuža vārdā nosaukto Balvu par labāko ikgadējo publikāciju žurnālā  Mechanics of Composite Materials  (MCM). Balvu administrē LU fonds no akadēmiķa Vitauta Tamuža dāvinājuma līdzekļiem. Balvu iegūst RTU pētniece Līva Pupure

Mecenāts ir pazīstams kā izcils latviešu zinātnieks, akadēmiķis, kā arī Latvijas kompozīto materiālu mehānikas zinātniskās skolas radītājs. Viņa darbi, atklājumi un izskolotie speciālisti turpina veicināt materiālu zinātnes attīstību pasaules līmenī. 

Savas studijas mehānikas nozarē tā laika prestižajā augstskolā, Maskavas Universitātē, V. Tamužs pabeidz ar izcilību. Tālāko ceļu turpināja Latvijā, vadot vienu no LU Polimēru mehānikas institūta laboratorijām, kā arī strādājot ar studentiem. Laikā no 1975. līdz 2000. gadam V. Tamužs bija autors vai līdzautors sešām monogrāfijām, publicēja ap 300 rakstu dažādos zinātniskos izdevumos, tādējādi atstājot vērtīgu mantojumu arī nākamajiem kompozītu materiālu mehānikas jomas pētniekiem. 

Stipendijas ieguvēja Līva Pupure ir ļoti pagodināta saņemt V. Tamuža balvu. "Mecenāta organizēta konference “Mechanics of Composite Materials” Jūrmalā bija pirmā kur uzstājos uzsākot savu zinātnisko karjeru un viņa ieguldījums Latvijas Zinātnē ir jūtams arī šodien – kā viens no labiem piemēriem tam ir šī balva. Finansiālais atbalsts noteikti palīdzēs man turpināt attīstīties gan zinātniskajā jomā, gan personīgi. Visproduktīvāk strādāju tad, kad abas puses ir harmonijā". 

Dalīties

Saistītais saturs

Latvijas Universitātes fonds un koris “Aura” dodas Ziemeļamerikas tūrē
15.05.2024.

Latvijas Universitātes fonds un koris “Aura” dodas Ziemeļamerikas tūrē

Aizvadītas pirmās  “Mecenātu brokastis”
17.04.2024.

Aizvadītas pirmās “Mecenātu brokastis”

Noskaidrots Alfrēda M. Zoltnera izcilības stipendijas ieguvējs
28.02.2024.

Noskaidrots Alfrēda M. Zoltnera izcilības stipendijas ieguvējs

Noskaidroti uzvarētāji iekārtu finansiālajam atbalstam
22.02.2024.

Noskaidroti uzvarētāji iekārtu finansiālajam atbalstam