Aleksejs Popovs

Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendijas ieguvējs 2020./21. akad. gadā

Stipendijas pirmsākumi meklējami 1942. gadā, kad mecenāte Minna Matilde Vilhelmīne Petkevičs (1860-1943) Latvijas Universitātei (LU) testamentāri novēlēja daļu sava nama K. Barona ielā, lai no peļņas tiktu veidots stipendiju fonds latviešu izcelsmes LU pamatstudiju 1. kursa studentiem, mācībās un ārpusskolas aktivitātēs centīgiem un talantīgiem vidusskolu beidzējiem, kuri ir nākuši no daudzbērnu ģimenes vai tiem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām. M.M.V. Petkevičs paliks atmiņā kā sieviete, kura arī šodien mums atgādina par izglītības un rakstura stingrības būtisko lomu ikdienas dzīvē.


Aleksejs Popovs studē LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes bakalaura studiju programmas "Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija" 1. kursā.  Alekseja vaļasprieks ir muzicēšana, viņš spēlē klavieres un klasisko ģitāru. Alekseja galvenās pozitīvas iezīmes ir neatlaidība, strādīgums, kā arī vēlme sapņot un spēja savus sapņus īstenot!

Iepazīsti Alekseju!

  • Kas ir tavs lielākais talants un nozīmīgākie sasniegumi līdz šim?

Mans lielākais talants, visticamāk, ir aizstāvēt savu viedokli un ticēt saviem spēkiem. Tieši šīs iezīmes ļauj man sasniegt savus mērķus. Nozīmīgākais akadēmiskais sasniegums man pagaidām ir sudraba medaļa Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē.

  • Kādas ir tavas pētnieciskās intereses?

Līdz šim manas pētnieciskās intereses bija diezgan daudzveidīgas. Tajās ietilpa gan filozofu (Jesajas Berlina, Ēriha Fromma, Imanuela Kanta) darbi, gan Latvijas vēstures "problēmātiskas" lapas, īpaši 20. gs sākumā, kā arī mūsdienu ekonomikas jautājumi (UBI, ekonomiskā globalizācija, "zaļā" ekonomika). Ceru, ka varēšu turpināt savu daudzdisciplināru pieeju mācībām!

  • Ko tev nozīmē stipendijas iegūšana?

Man stipendija vispirms ir brīvība, brīvība darīt to, ko es mīlu, un pilnīgi tam nodoties.

  • Kāda ir tava dzīves misija, sūtība?

Iedvesmot citus, mudinot viņus rīkoties un tiekties “per aspera ad astra”.

  • Kāpēc tu ieteiktu citiem studentiem pieteikties stipendijai?

Citiem studentiem es ieteiktu uzdrošināties un pamēģināt savus spēkus, jo, pirmkārt, tas ir lieliska pieredze (īpaši intervija), un, otrkārt, es uzskatu, ka mērķis viennozīmīgi attaisno līdzekļus.

  • Kādu grāmatu (-as) tu ieteiktu izlasīt citiem stipendiātiem?

Džeks Londons “Mārtins Īdens”;
Ērihs Fromms “Mīlestības māksla”.

  • Kādu kinofilmu (-as) tu ieteiktu noskatīties citiem stipendiātiem?

“Krusttēvs” visas 3 filmas, “Kung Fu Panda” 1. un 2. daļas

  • Kāds ir tavs dzīves sauklis?

Viss ir nekas.