Amerikas latviešu uzņēmējs un profesors Andris Zoltners ir noziedojis 120 000,- ASV dolāru, lai atbalstītu matemātikas nozares attīstību Latvijas Universitātē, iedibinot “Alfreds M. Zoltners Scholars” programmu. Alfrēds bija Andra tēvs un viņa piemiņu nesīs jaunā stipendiātu programma, kuras mērķis ir atbalstīt izcilus matemātiķus, lai tie varētu veidot augstākā līmeņa pētniecisko darbu Latvijas Universitātē.  

Raksturojot savu stipendiju prof. Andris Zoltners saka: “Es esmu ieinteresēts atbalstīt, tāpēc ka mani vecāki mīlēja Latviju, un es esmu ieinteresēts palīdzēt jauniem profesoriem attīstīties. Latvija nevar augt bez izglītības.” 

Piesakies Alfrēda M. Zoltnera izcilības stipendijai matemātikā no 5. oktobra līdz 30. novembrim, sūtot pieteikumus uz fonds@fonds.lv. Pretendenta kritēriji: LU pētnieki, vadošie pētnieki, docenti, asociētie profesori, profesori fundamentālā vai lietišķā matemātikā.  

Pieteikšanās brīdī pretendentam jābūt ne vairāk kā 10 gadu kopš doktora grāda iegūšanas.  

Stipendijas apjoms: 15 000 USD apmērā.

Pieteikuma anketa

2021./2022. akad. gada stipendijas saņēmējs - Sergejs Smirnovs.


Par Latvijas Universitātes fondu

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

 

Dalīties

Saistītais saturs

Noskaidroti SIA “Mikrotīkls” stipendijas ieguvēji
26.10.2022.

Noskaidroti SIA “Mikrotīkls” stipendijas ieguvēji

LU fonds sumina jaunos 2022./2023. akad. gada stipendiātus
24.10.2022.

LU fonds sumina jaunos 2022./2023. akad. gada stipendiātus

Piesakies "Mikrotīkls" stipendijai!
03.10.2022.

Piesakies "Mikrotīkls" stipendijai!