Ziedotne

Baltijas augstskolās pirmais ziedošanas kiosks

Ar LU fonda iniciatīvu 2017. gada nogalē Latvijas Universitātē tika ieviests Baltijas augstskolās pirmais ziedošanas tiešsaistes rīks jeb ziedotne, kas sniedz iespēju veikt ziedojumu, maksājot ar bankas karti.

Sākotnēji ziedotne atradās LU centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī, šobrīd tās mājvieta ir Torņakalnā – Zinātņu mājā.

Jēdzienu donation kiosk (no angļu valodas “ziedošanas bankomāts”) latviskot par ziedotni palīdzējusi LU Humanitāro zinātņu fakultātes absolvente, daudzkārtēja K. Morberga stipendiāte Līva Kukle, kas savas domas par ziedošanu skaidroja ar vārdiem “Augstskolai valstī ir jābūt, tai jākļūst arvien labākai. Ziedojums augstskolai ir ilglaicīgs risinājums valstij kopumā.

“Latvijas Universitātes fonda saime, dāvinot alma mater ziedotni, mērķē augstāk. Mums, kopā strādājot, jāpanāk, lai jaunā ziedotne kļūtu par ikviena no aptuveni 250 000 LU absolventu dāvināšanas totēmstabu, pie kura vismaz reizi gadā pakavēties minūti un izpildīt vienkāršu rituālu. Rituālu savas pašapziņas celšanai un Latvijas attīstības nodrošināšanai. Vienkāršas darbības ar skaitļiem rāda: ikvienam no LU pēdējo gadu absolventiem, dāvinot tikai 0,15% no saviem gada ienākumiem, Universitātes “Rakstu māja” Torņakalnā augšāmceltos jau nepilnos divos gados,” uzsver LU fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis.