"Delfi" stipendija

Mecenāts "Delfi" ir vadošais un uzticamākais ziņu medijs Latvijā, tādēļ tikai likumsakarīgi – arī populārākais ziņu portāls un viena no apmeklētākajām tīmekļvietnēm Latvijā, kas piedāvā ziņas, analītiskus materiālus, izklaidējošu un padomu žurnālistiku dažādās multimediālās platformās.

“Šobrīd, kad visā pasaulē tiek runāts par kvalitatīvas un profesionālas žurnālistikas neatsveramo lomu, lai palīdzētu sabiedrībai orientēties informācijas pārbagātībā, "Delfi" vēlas stiprināt žurnālistikas izglītības līmeni Latvijā. Ceram, ka mūsu stipendija palīdzēs izcilākajiem studentiem daudz labāk sagatavoties darbam Latvijas mediju vidē un pēc gadiem mēs dzirdēsim par viņiem kā nākamajām žurnālistikas zvaigznēm un ietekmīgu mediju redaktoriem,” saka "Delfi" mediju grupas galvenais redaktors Ingus Bērziņš.


Stipendija paredzēta: visu akreditēto Latvijas augstskolu studenti, sākot no 2. kursa, kā arī maģistrantūras un doktorantu studenti, kuri izvēlējušies studijas žurnālistikas vai multimediju producēšanas apakšprogrammās

Stipendiju skaits: 2.

Stipendijas apjoms: 5 000 EUR/akad. gadā.

Stipendijas komisija: mecenāta pārstāvis, "Delfi" mediju grupas galvenais redaktors Ingus Bērziņš (komisijas priekšsēdētājs), mecenāta pārstāvis, "Delfi Plus" redaktore Vita Dreijere, LU SZF dekāns Jānis Ikstens, LETA galvenais redaktors Pēteris Zirnis, LU fonda izpilddirektore Laila Kundziņa. Pārējie komisijas dalībnieki tiks precizēti.


Padomi izcilai esejai!­


Papildus nosacījumi:

• students ir centīgs, mācībās spējīgs un sabiedriskajā dzīvē aktīvs;
• vidējā svērtā atzīme ir lielāka par 7,5 ballēm.


Vienlaicīgi vienā akadēmiskajā gadā pretendents drīkst saņemt vienu LU fonda mecenātu finansētu stipendiju.


Stipendiāti

2022./2023. akad. gadā - Līva Daniela Borisova (LU SZF), Everita Muceniece (LU SZF) un Marta Puzāka (RSU).

2021./2022. akad. gadā - Lāsma Ločmele (LU SZF) un Anna Luīze Ruskule (LU SZF).

2019./2020. akad. gadā – Laura Selīna Puķe (LU SZF) un Laine Fedotova (Vidzemes Augskola).

2018./2019. akad. gadā pirmās stipendijas iegūst – Lita Lūse (LU SZF) un Paula Anna Koškina (LU SZF).