DELFI stipendija

Mecenāts DELFI ir vadošais un uzticamākais ziņu medijs Latvijā, tādēļ tikai likumsakarīgi – arī populārākais ziņu portāls un viena no apmeklētākajām tīmekļvietnēm Latvijā, kas piedāvā ziņas, analītiskus materiālus, izklaidējošu un padomu žurnālistiku dažādās multimediālās platformās. Sadarbībā ar LU fondu 2018. gadā ziņu medijs ir izveidojis jaunu stipendiju.

“Šobrīd, kad visā pasaulē tiek runāts par kvalitatīvas un profesionālas žurnālistikas neatsveramo lomu, lai palīdzētu sabiedrībai orientēties informācijas pārbagātībā, DELFI vēlas stiprināt žurnālistikas izglītības līmeni Latvijā. Ceram, ka mūsu stipendija palīdzēs izcilākajiem studentiem daudz labāk sagatavoties darbam Latvijas mediju vidē un pēc gadiem mēs dzirdēsim par viņiem kā nākamajām žurnālistikas zvaigznēm un ietekmīgu mediju redaktoriem,” saka DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš.


Stipendija paredzēta: Visu akreditēto Latvijas augstskolu Komunikācijas zinātņu programmas pamatstudiju studentiem, sākot no 2. kursa, kuri izvēlējušies studijas žurnālistikas vai multimediju producēšanas apakšprogrammā.

Stipendiju skaits: 2.

Stipendijas apjoms: 5 000 EUR/akad. gadā.

Stipendijas komisija: mecenāta pārstāvis, DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš (komisijas priekšsēdētājs), mecenāta pārstāvis, DELFI nacionālo un biznesa ziņu nodaļas redaktors, Latvijas žurnālistu asociācijas valdes loceklis Filips Lastovskis, LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) dekāns prof. Jānis Ikstens, LU SZF Komunikācijas studiju nodaļas žurnālistikas moduļa koordinatore Vita Dreijere, aģentūras LETA galvenais redaktors, Latvijas žurnālistu asociācijas valdes loceklis Pēteris Zirnis, LU fonda izpilddirektore Laila Kundziņa.


Padomi izcilai esejai!­


Papildus nosacījumi:

• students ir centīgs, mācībās spējīgs un sabiedriskajā dzīvē aktīvs;
• vidējā svērtā atzīme ir lielāka par 7,5 ballēm.


Vienlaicīgi vienā akadēmiskajā gadā pretendents drīkst saņemt vienu LU fonda mecenātu finansētu stipendiju.


Stipendiāti

2021./2022. akad. gadā - Lāsma Ločmele (LU SZF) un Anna Luīze Ruskule (LU SZF).

2019./2020. akad. gadā – Laura Selīna Puķe (LU SZF) un Laine Fedotova (Vidzemes Augskola).

2018./2019. akad. gadā pirmās stipendijas iegūst – Lita Lūse (LU SZF) un Paula Anna Koškina (LU SZF).