Andris Zoltners

Amerikas latviešu uzņēmējs un profesors Andris Zoltners nolēmis ziedot 120 000,- ASV dolāru, lai atbalstītu matemātikas nozares attīstību Latvijas Universitātē, iedibinot “Alfreds M. Zoltners Scholars” programmu. Alfreds bija Andra tēvs un viņa piemiņu nesīs jaunā stipendiātu programma, kuras mērķis ir atbalstīt izcilus matemātiķus, lai tie varētu veidot augstākā līmeņa pētniecisko darbu Latvijas Universitātē.  

Raksturojot savu stipendiju prof. Andris Zoltners saka: “Es esmu ieinteresēts atbalstīt, tāpēc ka mani vecāki mīlēja Latviju, un es esmu ieinteresēts palīdzēt jauniem profesoriem attīstīties. Latvija nevar augt bez izglītības.” 

Šobrīd prof. Andris (Endijs) Zoltners ir emeritēts Ziemeļrietumu Universitātes profesors, viens no universitātes izcilības profesoriem (Frederic Esser Nemmers Distinguished Professor Emeritus of Marketing at the Kellogg School of Management at Northwestern University), uzņēmuma ZS Associates dibinātājs. Šis uzņēmums ir ne tikai viens no tirdzniecības analītikas lielākajiem uzņēmumiem pasaulē, bet arī viens no veiksmīgākajiem konsultāciju uzņēmumiem ASV un 2005. gadā tika ievēlēts Čikāgas izcilības uzņēmumu. 2012. gadā prof. Zoltners saņēma ASV Farmaceitiskās vadībzinības asociācijas apbalvojumu par mūža ieguldījumu nozarē. Prof. Zoltners ir vairāku monogrāfiju, kā arī vairāku ietekmīgu pētījumu autors un līdzautors. Prof. Zoltnera pētniecības centrā ir vadībzinātnes tirdzniecības analītikas izpēte. 

Ziedojums sarūpēts ar ASV bezpeļņas organizācijas "Friends of the University of Latvia" palīdzību. Organizācijas valdes loceklis Roberts Blumbergs sadarbībā ar Latvijas Universitātes profesoriem Jurģi Šķilteru, Mārci Auziņu un Andri Ambaini izstrādāja gan sadarbības principus, gan arī stipendijas formātu. 


Atbalsts

2021. gadā ziedo 12 000 $, lai atbalstītu matemātikas nozares attīstību Latvijas Universitātē

2022. gadā ziedo 14 000 $, lai atbalstītu matemātikas nozares attīstību Latvijas Universitātē


Paldies par atbalstu!


Stipendiāti:

2021./2022. akad. gadā - Sergejs Smirnovs